Як цьогоріч відзначатимуть 8 і 9 травня в Україні

1421

Відповідно до плану затвердженого Урядом, 8 та 9 травня передбачено проведення урочистих заходів у столиці України, обласних, районних та інших населених пунктах. У ці дні відбуватимуться військово-патріотичні, культурно мистецькі, науково-просвітницькі, тематичні проекти. У них візьмуть участь представники органів виконавчої влади, місцеве самоврядування, духовенство та громадськість. Такі ж організаційні заходи передбачаються і 28 жовтня – 75-ї річниці вигнання нацистів із України.

Кабінет Міністрів України також запланував розробку за участю представників громадських об’єднань ветеранів війни і затвердження відповідних планів у кожному регіоні України. Здійснюватимуться заходи з упорядкування та підтримання в належному стані меморіалів, пам’ятників, поховань часів Другої світової війни.

Окрім того, планується показ художніх і документальних фільмів на воєнну тематику, присвячену подвигам українців у Другій світовій.

Також, згідно з документом, уряд має забезпечити своєчасну виплату разової грошової допомоги ветеранам та жертвам нацистських переслідувань. Надати їм кваліфіковану медичну допомогу і вжити додаткових заходів для поліпшення соціального обслуговування.

Чи буде 9 травня 2019-го вихідним?

Вже декілька років йдеться про скасування святкування 9 травня або ж його перенесення на 8 число. Ініціатором цієї ідеї виступав Український інститут національної пам’яті.

Зокрема, у 2018 році у Верховну Раду внесли законопроект, який передбачає скасування статусу вихідного дня 9 травня, проте залишити цей день у числі державних свят. Але наразі день офіційної заяви щодо перенесення чи скасування свята немає.

Тому 9 травня 2019 року так і лишається вихідним днем, робочий день 8-го буде скорочений на одну годину, як переддень свята.

Саме свято було встановлено за радянських часів Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року. Нова назва свята – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – була ухвалена 9 квітня 2015 року Верховною Радою України відповідно до законопроекту “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років” у межах українського закону про декомунізацію.

Джерело: Український інтерес

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини