“Як це може бути?” Зеленський у Парижі спантеличив європейців

286

Президент України Володимир Зеленський на переговорах лідерів “нормандської четвірки” в Парижі змінив порядок денний, висунувши питання контролю над кордоном і виборів на Донбасі.

Про це в інтерв’ю Lb.ua заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Олексій Резніков. За його словами, поведінкою українського президента була спантеличена французька сторона, яка заздалегідь підготувала чорновий варіант комюніке, – пише obozrevatel.

На запитання, чи правда, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель після двосторонньої зустрічі із Зеленським була дуже незадоволена, Резніков відповів: “Я не був присутній на цій зустрічі. Вигадувати не буду. Мені про це нічого не відомо. Зеленський був у нормальному робочому стані”.

“Водночас мої французькі колеги сказали, що їхні лідери звикли трохи до іншого формату. Вони кажуть:” Як це може бути?”. Лідери звикли, що все заздалегідь обговорено, що у них є попередній якийсь чорновий варіант. Вони вважали, що комюніке вже заздалегідь було обговорене”, – розповів представник України в ТКГ.

“Українська сторона так не вважала, тому що виходила з того, що важливо. І що навіть якщо їхні політичні радники в чорновому варіанті щось написали, це не означає, що ми з цим згодні. Тому що мета Володимира Зеленського була говорити, обговорювати і знаходити рішення. І він базові речі – як то первинність кордону або виборів, – поставив на обговорення і до порядку денного”, – додав Резніков.