Як підготувати дитину до школи: корисні поради батькам

1003

Підготовка до школи завжди хвилююча подія як для дітей, так і для дорослих. Найвідповідальніші батьки поспішають завчасно підготувати школяра. Важлива складова шкільного бюджету – зошити, щоденники та інші канцтовари. Розповідаємо, як розумно підійти до комплектування шкільного наплічника і що знадобиться школяру.

Про це пише 24 канал

Все потрібно робити завчасно

Перша порада – не треба залишати все на останній день. “Фінальних знижок”, як у випадку з одягом, на канцтовари не буває, а ось штовханина й черги в магазинах перед першим вересня можуть зіпсувати вам настрій.

Якщо ви дійсно хочете заощадити, скооперуйтеся з друзями та батьками однокласників, часто магазини продають канцелярію оптом зі знижками.

Канцтовари краще купувати заздалегідь

Друга порада – не вибирайте занадто яскраві, помітні та вражаючі на перший погляд канцтовари. Ручка у вигляді чарівної палички або гумка у вигляді яскравої ягоди будуть відволікати від навчального процесу. До того ж, вони можуть виявитися не особливо функціональними та незручними.

Яскраві зошити та щоденники з улюбленими героями теж можуть виявитися не кращим варіантом. Звісно, варто поцікавитися думками й побажаннями дитини, однак у всьому краще притримуватися золотої середини.

Як полегшити та урізноманітнити навчання

Навчання дитини проходить не лише у школі, чимала його частина відбувається вдома, під час підготовки домашніх завдань та самостійної роботи. Аби зробити цей процес цікавішим та легшим, варто подбати про техніку для учня.

Комп’ютер потрібний не лише в офісі – для учня він стане незамінним інструментом у пізнанні світу. З огляду на тенденції та стрімкий розвиток технологій – це просто необхідний інструмент для навчання і до правильної роботи з комп’ютером дитину необхідно привчати зі школи. Це стосується також базових понять про інформаційну гігієну, медіаграмотність та пошуку інформації в інтернеті.


Комп’ютер – чудовий помічник у навчанні

В навчальному процесі не зайвими будуть такі пристрої, як принтер чи сканер, і краще, щоб це був багатофункціональний пристрій “все в одному”. Реферати вже давно не пишуть від руки, крім того, будь-яку важливу інформацію дитина зможе роздрукувати й використати для підготовки до занять. Також існує велика кількість сайтів, які містять різноманітні матеріали для навчання.

Корисні поради з вибору наплічника

Шкільний наплічник, або ранець, або портфель супроводжує кожного учня з першого класу. У юному віці, поки хребет не повністю сформувався, важливо зберегти здоров’я спини, щоб не мати проблем у старшому віці. Лікарі ортопеди рекомендують при виборі наплічника звернути увагу на кілька важливих деталей:

 • Наплічник повинен бути призначеним для носіння на двох плечах одночасно. Треба відразу пояснити школяреві, чому носити наплічник на одному плечі шкідливо.
 • Легкість – важлива характеристика. Вміст наплічника і так буде важким, тому вага шкільної сумки не повинна перевищувати 800 грамів.
 • “Дихаюча” спинка з сітки не дасть дитині спітніти, а значить, знизить ризик застуди, крім того дитині буде значно комфортніше.
 • Ущільнені лямки обов’язково повинні регулюватися. Адже дитина росте, до того ж лямки потрібно буде регулювати під сезонний одяг.
 • Ортопедичний рюкзак є сенс купувати, якщо у дитини вже є проблеми зі спиною. Спинка такого рюкзака “направляє” спину, дозволяючи скорегувати поставу.
 • Наявність декількох відділень та кишень дозволить правильно розподіляти навантаження.
 • Не забувайте про наявність світловідбиваючих елементів на рюкзаку, це забезпечує додаткову безпеку на дорозі.

Наплічник повинен бути комфортним і не важким

Загалом вага повного наплічника не повинна перевищувати 10% від маси тіла для молодших школярів, і 15% для учнів середньої школи. Наплічник, вага якого становить 20% ваги дитини, може спричиняти вкрай негативний вплив на спину.

Підготовка до шкільного режиму

За 5-7 дні до школи варто почати вирівнювати режим дня. Все для того, аби зміна режиму дня не була надто різкою для школяра після літніх канікул. Привчайте дитину до шкільної дисципліни: підйом о 7 ранку, швидке вмивання, особиста гігієна, сніданок та інші завдання. Перші кілька днів допомагайте дитині складати наплічник – це краще робити з вечора – дайте дитині кілька корисних порад і запитайте її, як саме вона хоче це зробити. Тоді початок навчання не стане для дитини стресом.

Карантинні особливості навчання в школі

З впровадженням карантину зміни зачепили усі сфери життя людини. Це стосується й школярів. Ще 30 липня МОЗ затвердило перелік рекомендацій для відкриття навчальних закладів з 1 вересня в умовах карантину.

Відтак, варто звернути на нові правила відвідування шкіл, які діятимуть по всій території України.

 • Відвідувати школу можна лише у масках, так само як і переміщатися коридорами, але на заняттях дозволяється сидіти без них. За можливості, уроки можуть бути проведені на свіжому повітрі.
 • Температурний скринінг для учнів не буде обов’язковим. А от працівники навчальних закладів вимірюватимуть температуру щодня. Якщо вона вища, ніж 37,2 – заходити не можна.
 • Перерви та заняття у різних класах можуть проходити у різний час. Також школам рекомендували обмежити проведення масових заходів у приміщеннях.

Не забудьте про обов’язковий атрибут 2020 року – маску

Заходи безпеки у школах:

 • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
 • збір використаних масок у спеціальні контейнери;
 • наявність рідкого мила, паперових рушників або електросушарки для рук у туалетах;
 • забезпечення безконтактними термометрами, дезінфекторами, засобами індивідуального захисту у медпунктах;
 • розмітка на підлозі для дотримання дистанції;
 • 10 хвилинні провітрювання приміщень після кожного заняття;
 • проведення дезінфекції поверхонь (дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо) в кінці робочого дня.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини