Як обманюють туристів у Туреччині та Єгипті: що треба знати про гарячі путівки

1743

З приходом літнього сезону не тільки з’являється попит на туристичні поїздки, а й зростає кількість шахраїв, які намагаються заробити гроші, пропонуючи “гарячі тури” за низькими цінами.

Щороку на туристичному ринку виникає безліч фірм-одноденок, які зникають з грошима клієнтів, так і не відправивши їх на відпочинок за кордон. Найчастіше такі турагенти працюють у соцмережах, де “приманюють” людей спокусливими пропозиціями для відпочинку на популярних курортах, – пише OBOZREVATEL .

Про те, як не потрапити на гачок до шахраїв, як їх розпізнати і на що варто звертати увагу, купуючи тур, повідала ексклюзивно засновниця турагентства Юлія Велесь.

Так, за словами Юлії, найчастіше такі шахраї працюють у соцмережах. Суть у тому, що туриста підсвідомо приваблює низька ціна за відпочинок на популярних курортах (Туреччина, Єгипет) під час перегляду вигідних пропозицій у Facebook, Instagram та інших соцмережах.

“Людина звертається нібито до менеджера в особисті повідомлення, розпитує про путівку і скидає йому передоплату. Відповідно, цей “агент” зникає з грошима. Після такого випадку в туриста складеться думка, що всі турагенти, які працюють у соцмережах, аферисти”, – сказала експертка.

Шахраї приваблюють до себе туристів тим, що в них вигідні ціни за відпочинок

Директорка туристичного агентства Наталія Селезньова розповіла про випадок, який стався з її знайомими під час планування відпочинку в Єгипет. Сім’я планувала відпустку і якраз шукала гарячий тур на найближчі дати. За словами турагентки, саме на “гарячих” і “відмовних” путівках і необізнаності туристів найчастіше спекулюють несумлінні агенти.

“Сім’я з Харкова попросила родичів заїхати в агентство в Сумах, куди вони перевели 2 тисячі грн як передоплату за так званий “відмовний” тур. За адресою, куди агентка сказала можна під’їхати, жодного офісу немає. А по телефону вела розмову: “поверніть за ріг, там металеві двері …”. На зв’язок після цієї розмови більше не вийшла”, – повідомила Наталія.

Саме на "гарячих" і "відмовних" путівках і необізнаності туристів найчастіше спекулюють несумлінні агенти

Як стверджує турагентка, коли вона почула фразу “передоплата 2000 грн за умови, що вартість туру 30 тисяч грн і виліт через 5 днів”, відразу стало зрозуміло, що це шахраї. За словами Наталії, з найближчими вильотами, а особливо відмовними турами, завжди агенту потрібна повна оплата. Їх же “передоплата” навіть 10% від вартості не становила.

Як відрізнити в соцмережах турагента від шахрая: поради від Юлії Велесь

  • У турфірми / турагента має бути активна й наповнена сторінка в соціальних мережах (постійно публікуються актуальні пропозиції, не тільки “гарячих” турів, а й списки країн, які є актуальними на момент вильоту. Також даються поради мандрівникам, списки, що з собою взяти в поїздку – всі нюанси, які стосуються туризму)
  • На сторінці повинні бути справжні та актуальні відгуки туристів, які безпосередньо літають через це турагентство.

У турагентств має бути активна і наповнена сторінка в соціальних мережах

  • Має бути вказана локація, де розташована ця турфірма.
  • Можна перевірити ПП (приватного підприємця) турагента за ідентифікаційним кодом на сайті Міністерства юстиції. Це дає гарантію, що людина веде підприємницьку діяльність і має на це повне право.
  • У турагента має бути розрахунок тільки через договір. Оплата надходить на розрахунковий рахунок, жодних карток бути не може. Це дає гарантію туристу, що він оплатив саме на ті реквізити і саме тому ПП, з яким вів листування в соціальних мережах.
  • Бажано перевірити наявність офісу. Якщо їх кілька, тоді це не шахраї.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини