Як не стати жертвою змії

1803

Цьогоріч небезпечні плазуни активізувалися дуже рано

У Сколівському районі Львівської області під час прогулянки на 12-річного хлопчика з села Верхнє Синьовидне напала змія. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської облдержадміністрації.

“Хлопчика в стані середнього ступеня важкості госпіталізували у 8-му лікарню Львова”, – повідомив департамент з питань цивільного захисту населення ЛОДА.

З початку року на Львівщині уже зафіксовано майже 20 випадків укусів змій. Найчастіше гадюки нападали на людей у Сколівському, Турківському, Миколаївському та Мостиському районах.

Змій нині доволі часто можна побачити там, де люди аж ніяк не очікують їх зустріти: у парках, на території дитячих садочків, на подвір’ї людей, особливо у гірських районах. Гадюки та вужі часто з’являтися там, де є побутове сміття, звалище будівельних чи інших матеріалів, на берегах річок та озер, сінокосах, узліссях. У таких місцях їм зручно ховатися від хижаків, є їжа, умови для розмноження. Змії добре себе почувають на колишніх пасовищах, що заростають чагарниками, у занедбаних садах та інших місцях, де не ведеться господарська діяльність.

Як правило, змії зачувши сторонні звуки, тікають від людей. Нещасні випадки трапляються тоді, коли на змію наступають, чіпають її руками чи навмисно намагаються знищити.

Що ж робити, якщо уникнути укусу небезпечного плазуна не вдалося? Перш за все, спробуйте відсмоктати отруту. Але робити це треба одразу! Після 5 хвилин процедура стає абсолютно марною: отрута вже в крові і лімфі.

Проколи швидко спадаються, і їх треба “відкрити”. Для цього візьміть складку шкіри на місці укусу і помніть її пальцями. Після цього прокол має відкритися, на місці укусу з’являться маленькі крапельки рідини.
Не хвилюйтеся через рани в роті чи хворі зуби, отруїтися, відсмоктуючи отруту, не так легко.

Далі залиште потерпілого у спокою. Йому треба полежати у нерухомому положенні. Особливо берегти ужалену частину тіла. Медики радять навіть накласти шину, щоб забезпечити нерухомість.

Дуже важливо давати хворому багато пити. Найкраще підійде не дуже гарячий, неміцний солодкий чай.

Не зашкодять антигістамінні препарати.

Основне завдання: якнайшвидше доставити потерпілого до лікарні.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини