“Я українець і українську мову обожнюю”: Іван Дорн – російській журналістці

12894

Співак і продюсер Іван Дорн заявив, що почувається повністю українцем, хоч і розмовляє російською мовою. Це музикант пояснив оточенням, у якому виріс, наголосивши: він обожнює державну мову України.

Таких тем в інтерв’ю торкнулася російська журналістка, блогерка Катерина Гордєєва. Запис її розмови зі співаком був опублікований на YouTube-каналі “Скажи Гордеевой”, передає Обозреватель.

“Я українець – і все”, – сказав Дорн, відповідаючи на запитання журналістки про українське коріння. Він зазначив, що говорить не про генетику.

“Це не питання крові й навіть не ДНК. Тобто, не генетичних якихось історій. А етніки, якою ти насичуєшся, культури, менталітет – все це купуєш тут і стаєш українцем”, – сказав музичний продюсер.

Співрозмовниця поцікавилася, якою мовою Дорну сняться сни. Той відповів, що російською, пояснивши: “Українська мова – не моя рідна”.

“Так трапилося, що в місті, в якому я виріс, Славутичі (Київська область, – ред.) переважно всі говорили російською”, – розповів зірка.

Дорн почав вивчати українську лише в 5 класі, а сама школа, в яку він ходив, була російськомовною.

“Утворилася така атмосфера у Славутичі, російськомовності: школа в мене була російськомовною, була російська література, російська мова. Зараз цього неможливо уявити в нашій країні. Такого вже давно немає. Але тоді було так”, – розповів журналістці Дорн.

Він додав, що так вийшло, що українська – не його рідна, хоч він і виріс в Україні. Знаменитість додав, що раніше державну мову було складно почути на вулицях, але наразі ситуація змінилася.

Музикант заявив, що обожнює українську. Він зізнався: йому “десь навіть соромно”, що він не володіє мовою вільно.

Найбільшою проблемою він назвав те, що не пише українською, але хоче складати цією мовою якісніші тексти.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини