“Я твердо вирішив погодитися працювати у ТКГ, вважаю за честь біля фіналу свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині” – Фокін

1417

Запрошення про участь у роботі тристоронньої контактної групи на мінських переговорах надійшло від глави Офісу президента Андрія Єрмака, розповів перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін.

Перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін ухвалив рішення брати участь у роботі тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це він повідомив у коментарі виданню “ГОРДОН“.

“Буду відвертим. Рішення про участь у ТКГ далося мені дуже важко. На те багато причин. Зараз смартфон у кожної дорослої людини, і соцмережі переповнені постами щодо нашого з Леонідом Кравчуком призначення до складу групи. Деякі люди образливо висловлюються, сміються стосовно нашого віку тощо. Але я твердо вирішив погодитися, вважаю за честь біля фіналу свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині. Для мене Батьківщина – це Україна та її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським”, – заявив Фокін.

Своє рішення він планує озвучити сьогодні, 3 серпня, на зустрічі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.

“Пропозиція брати участь у роботі ТКГ надійшла мені від Андрія Єрмака. Він запросив нас разом із Кравчуком тиждень тому. Тоді я відповів, що для початку маю зустрітися з Леонідом Макаровичем сам на сам, з’ясувати позиції, узгодити точки зору. Тому що ТКГ – це не ристалище для дискусій. Там мають бути люди, які прагнуть досягти миру, а не створювати додатковий політес. І після зустрічі віч-на-віч із Кравчуком я скажу, як ставлюся до цього запрошення. Така зустріч відбулася. І сьогодні я повідомлю про своє рішення”, – розповів співрозмовник.

Фокін зазначив, що результат розмови із Кравчуком його задовольнив.

“Ми обговорили всі проблеми і дійшли консенсусу щодо цілого переліку питань. Насамперед Кравчук, як і я, переконаний, що без компромісів не буває домовленостей. Що режим тиші в зоні розмежування – це крок до миру, але не сам мир. Є люди, які вважають, що це крок до капітуляції. Але вони не розуміють, про що говорять. Капітуляція – це зовсім інше, це коли одна зі сторін визнає, що зазнала поразки, складає зброю і погоджується на кабальні умови переможця. Нічого такого немає у випадку з Україною. Нічого такого не стоїть за рішенням про припинення вогню. Навпаки, це крок до перемоги”, – підкреслив політик.

Він висловив готовність разом із групою політиків відвідати окуповані райони Донецької та Луганської областей для проведення переговорів щодо врегулювання ситуації.

“Я, як і Леонід Макарович, упевнений, що досягти миру можливо, коли ми подивимося один одному в очі. Треба їхати на Донбас і запрошувати людей сюди. Я особисто, якби мені таке запропонували, погодився б із групою фахівців і політиків поїхати на окуповану територію й поговорити з людьми, зрозуміти їхню позицію, спробувати знайти можливість піти їм назустріч, але, безумовно, без шкоди для інтересів і суверенітету України”, – резюмував Фокін.

31 липня голова української делегації у тристоронній контактній групі, перший президент незалежної України Леонід Кравчук повідомив, що тривають переговори про включення до складу групи колишнього прем’єр-міністра України Вітольда Фокіна, оскільки це людина, яка добре знає Донбас.

Раніше українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Леонід Кучма. 28 липня Офіс президента повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не братиме участі в роботі ТКГ.

30 липня президент України Володимир Зеленський призначив головою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини