Я приїхала з США і зайшла до подруги … про наших чоловіків очима емігрантки

4519
діти

В житті буває всяке! Порівняння поведінки в сімейному житті нашого і закордонного чоловіка.

Після мого розлучення з чоловіком, я присягнулася собі, що більше ніколи в житті не зв’яжуся з нашим чоловіком. Хочу Джона, Хосе, Карла- тільки не Івана. Не тому, що всі Івани – погані .. а тому, що зажрались.

Розпестилися. Зіпсувалися … Очікування часом розміром з Говерлу, а можливості – завбільшки з мурашник. І це тенденція.

Так, мені добре говорити – я з Америки, де чоловіки гуляють з дітьми, катають їх на гойдалках, і забирають на весь день у вихідні, даючи дружині сходити на манікюр.

Вони, так само як і дружина, встають до дитини ночами, і змінюють памперси. Вони не соромляться відмовитися від бару після роботи, коли вдома чекає сім’я. І вони не вважають це – подвигом. Це нормально! Це правильно!

Назвалися сильною статтю – будьте люб’язні, будьте сильними! Ваша сила в тому, щоб розуміти нашу слабкість. А не користуватися їй.

Пам’ятаю, як одного разу зайшла до подруги. Вона була в декреті, з маленькою донькою на руках. Забігана, втомлена жінка і її чоловік, що сидить в розтягнутих штанях, і грає в комп’ютер …

Я присіла на диван, подруга заметушилася з чаєм, віддавши мені на кілька хвилин дитину. Вона металася по маленькій кухні, збираючи чашки і блюдця, одночасно помішуючи суп на плиті, і годуючи кота.

Чоловік, що сидів за грою, навіть не поворухнувся, хоча дитина у мене на руках почала плакати і вигинатися. Я, намагаючись її заспокоїти, стрибала по кімнаті, люлюкала і кривлялася, в той час як її батько, байдуже глянувши на це дійство, продовжував стрілянину.

“Ось козел”, – подумала я, вся мокра від стрибків і горлань з дитиною. Хотілося підійти і тріснути, та так, щоб сам вкарбувася в свій монітор своєю нахабною фізіономією … . Але чоловік, слава Богу, не мій, тому бити не можна. А так хотілося …

Подруга поставила чай на стіл, і прийняла з моїх тремтячих рук кричущу дочку. Я з полегшенням сіла на стілець, витираючи спітніле чоло і судорожно роблячи ковток чаю. Подруга заспокоїла дитину, і втомлено мені посміхнулася.

Тільки зараз я помітила дрібні зморшки на її молодому обличчі, і недбало забране в пучок волосся. Завжди радісна і доглянута, зараз вона була схожа на загнаного коня, вся «в милі» і до смерті втомлена.

“Як ти?” Запитала вона, не доторкнувшись до чаю.

Ми давно не бачилися, я прилетіла з Америки через кілька років і новин було багато …

Вона вийшла заміж, народила. Чоловік працював дрібним менеджером, грошей було мало. Вона, сидячи в декреті, намагалася підробляти перекладами, сиділа ночами і бігала з дитиною по лікарях. То застуда, то грип. То щеплення. То зуби …

Я сиділа, слухала і волосся ворушилося на голові. “А чоловік? Допомагає? “Несміливо поцікавилася я, заздалегідь знаючи відповідь.

Вона тихо зітхнула, і опустила очі. “Звичайно, він інколи дивиться за нею, поки я прибираю. Вона пилососа боїться … Він з нею в іншій кімнаті сидить .. ”

Я відвела погляд до вікна. Тихий, сльотавий вечір, брудний сніг на тротуарі … потоптані мільйонами ніг таких же нещасних жінок, що штовхають застряглу в підталих калюжах коляску. Тьмяні ліхтарі, і черевики, що протікають.

Вони дбайливо підстеляли теплі ковдри під сплячих дітей, хлюпочучись в мокрому взутті додому, поспішаючи приготувати вечерю так званим “чоловікам”.

Тягнуть сумки з базару, штовхають коляску в під’їзд без пандуса. А вдома, розриваючись на частини, куховарять вечерю, пилососять і сушать мокрі черевики, не спускаючи з рук дитини.

І це все для того, щоб нести звання “дружини”. І ніхто їх за це не похвалить. Не обійме, не притисне до грудей і не оцінить.
Тому що “вона повинна”. А він “не повинен”. Він же на роботу ходить ….

Я не стала розповідати їй про те, що мій чоловік, та й будь-який “чоловік”, зазвичай допомагає.

І не чекає, поки дружина попросить. І не робить ласку. І береться за посуд і пилососить сам, прийшовши з роботи і переодягнувшись. І дітей відвозить увечері в басейн, щоб дружина відпочила. І любить, і не дивиться з докором. І що це – нормально!

Я мовчала. І дякувала Богові за те, що я живу в світі, де це – нормально. Там, де чоловік є глава сім’ї, що несе левову частку домашніх обов’язків, не чекаючи похвали. Він не тільки фізіологічно чоловік.

Він чоловік, сильний, розуміючий, повноцінний партнер в сімейній рутині. Він ходить на роботу, їздить за продуктами і допомагає готувати вечерю. Він звично миє посуд, а потім, згрібаючи дітей в оберемок, грає з ними в комп’ютерні ігри.

Він – батько, чоловік, стіна. А я можу в цей час загорнутися в махровий халат, і писати чергову статтю. Тому що я- теж людина, у мене є хобі і життя крім памперсів. І ніхто не вимагає від мене пирогів і швабри, тому що поважає і любить. І дорожить, і головне береже. І тому що він – справжній чоловік …

Так, мене розпестила Америка з її рівноправністю, і свободою думки.

І так, я люблю бути жінкою, а не домашнім роботом. І мені подобається те, що мої сини виростуть партнерами своїм дружинам, а не користувачами, які сидять в розтягнутих треніках і байдуже спостерігають за забіганою і падаючою з ніг дружиною …

“Підкаблучники”, скажуть більшість мужиків, що сидять зі склянкою пива в “розлітайках”, чиї дружини зараз сушать старі черевики і наспіх чистять картоплю на вечерю.

А я вірю, що саме вони і є стадо невдячних “немужиків”, що сидять на поламаних жіночих спинах, і пихкаючи від гордості, що вони – сильна половина людства. Де вже там …

“Дружина, жерти давай”, чую голос з нізвідки. Різкий вигук вивів мене з моїх роздумів. Це наш гравець прокинувся, зголоднів, бідний.

Подруга втомлено піднялася, мовчки налила суп і поставила перед “чоловіком”. Він, ні сказавши “спасибі”, почав хлебтати з тарілки. “Хліба дай!” Вказав він, не зрушивши з місця … “Чоловік ?!” подумалося мені … “Та ні, просто (самі придумайте слово) …”

Дівчатка, дівчата, жінки! Давайте себе любити! Давайте ж навчимося відрізняти “ось таких” від “нормальних мужиків”!

Є ще хороші чоловіки, турботливі, котрі дбають! Є вони, ті, що не вважають вас-прислугою! Повірте, сильна жінка-це та, що живе зі слабкою, нікчемною істотою, і змушена бути сильною … .

Шукайте, дивіться і не потрібно компромісу. Життя у нас одне, любіть і поважайте того, хто йде з вами під руку по життю. Того, хто вас веде за собою, а не їде на ваших поламаних шиях …

Джерело: Українці сьогодні

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини