“Я хочу нагадати цій пані!”: ветеран АТО різко відповів прес-секретарю Президента Зеленського на скандальну заяву

1271

Заявляючи про те, що українські військові нібито піддаються на провокації терористів і ведуть вогонь по житлових будинках, школах і лікарнях, прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель фактично тиражує міфи російської пропаганди.

“Про злих “укропів”, які стріляють по дитячих садках”, — заявив OBOZREVATEL артилерист резерву 44-ї окремої бригади ЗСУ Андрій Кобзар.

Бійці ЗСУ, ілюстрація
Бійці ЗСУ, ілюстрація Акценти

“Я хочу нагадати цій пані — напевно, вона великий військовий фахівець, — що згідно з усіма міжнародними нормами і правилами саме та сторона, яка веде вогонь, прикриваючись мирними жителями, або з об’єктів соціальної інфраструктури, лікарень, шкіл тощо — саме ця сторона винна в абсолютно всіх наслідках такого вогню”, — наголосив він.

Водночас Кобзар, ґрунтуючись на своєму досвіді артилериста у 2014-2015 роках, заявив: “Нам було заборонено, і навіть ніколи на думку не спадало, коли ми працюємо, коли ми відкриваємо вогонь, розміщувати свої вогневі позиції, артилерійські батареї не те що у житловому кварталі або в населеному пункті, а навіть поблизу населених пунктів”.

“Навіть якщо так було зручніше і швидше, ми мерзли, ми ночували в кузовах, у лісопосадці, в полі, але ми в жодному разі не наближалися, щоб не спровокувати вогонь у відповідь по житлових кварталах”, — наголосив він.

В контексті заяви Мендель він зауважив: “Фактично це тиражування міфів російської пропаганди”.

“Але вона чомусь забуває, що ця війна розв’язана Росією”, — нагадав артилерист. Він також нагадав про слова, сказані президентом Росії про те, що “ми будемо стояти за спиною мирних жителів”.

На думку Кобзаря, прес-секретар Зеленського використовує метод кремлівської пропаганди. “Як відбілити злочинця? Перекласти його провину на іншого”.

“Маніпулятивна брехня і російська пропаганда. Дуже цікаво, що цим займається прес-секретар глави держави”, — резюмував Кобзар.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини