Госпіталь МВС витратив на коронавірусні закупівлі утричі більше, ніж усі опорні лікарні Буковини — Transparency

1101

Опорні лікарні Чернівецької області витратили на коронавірусні закупівлі втричі менше, ніж Центральний госпіталь МВС — 38,3 мільйона гривень. За весь час пандемії у ньому лікувалися три десятки людей з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Про це повідомляє у своєму матеріалі проєкт неурядової міжнародної організації Transparency International Dozorro, який моніторить публічні закупівлі в Україні, передає Громадське.

Там підрахували, скільки грошей Міністерство внутрішніх справ, яке очолює Арсен Аваков, витратило на боротьбу з коронавірусом.

Як виявив проєкт DOZORRO, найбільшим покупцем за коронавірусною процедурою (спрощена процедура без проведення публічного конкурсу) стало Міністерство внутрішніх справ. Підпорядковані міністерству структури вже уклали угод на понад 600 мільйонів гривень.

До прикладу, опорні лікарні та комунальні установи Києва за аналогічний період закупилися на суму в понад двічі меншу — 230 мільйонів гривень. На закупівлі силовиків припало понад 14% усіх грошей, витрачених на протидію коронавірусу. Це більше, ніж витрати 171 опорної лікарні з 18 областей.

Правоохоронці купували засоби захисту, дезінфекційні та медичне обладнання. Значна частина витрат припадає на діяльність підпорядкованих міністру внутрішніх справ Авакову медичних закладів.

Вони мають обслуговувати винятково колишніх та теперішніх працівників МВС. На їх оснащення медичним обладнанням та необхідними засобами у МВС витратили понад третину грошей — майже 217 мільйонів. Водночас у МОЗ повідомляли, що підпорядковані МВС заклади не є опорними лікарнями і при виявленні симптомів коронавірусної хвороби, правоохоронці так само госпіталізуються до інших медичних закладів.

Також в організації нагадали, що підпорядковані МВС заклади за час пандемії неодноразово ставали фігурантам журналістських розслідувань про завищення цін на закупівлях. Зокрема йдеться й про Центральний госпіталь МВС.

У DOZORRO також зазначають, що головним постачальником індивідуальних засобів захисту для Міністерства внутрішніх справ стало підприємство «Форт», яке підпорядковане МВС. До пандемії «Форт» спеціалізувався на розробці й виготовленні вогнепальної зброї та спецзасобів для співробітників правоохоронних органів. Але за останні кілька місяців державне підприємство стало постачати імпортовані засоби індивідуального захисту до підпорядкованих міністерству структур. За цей час на рахунках «Форту» осіла понад чверть усіх витрат МВС на коронавірус — майже 154 мільйони гривень. За ці гроші підприємство постачало захисні маски, костюми біологічного захисту.

Як раніше повідомляло Слідство.Інфо, «Форт» продав Центру обслуговування підрозділів Національної поліції України 1800 багаторазових масок-респіраторів за завищеними цінами. Поліціянти купили респіратори по 4,7 тисячі, хоча до цього Центральна поліклініка МВС купувала такі респіратори на 15% дешевше у цього ж підприємства.

У Міністерстві внутрішніх справ таку ситуацію з витратами пояснили тим, що правоохоронці перебувають у зоні ризику. За словами Артема Шевченка, керівника департаменту комунікацій МВС, співробітники міністерства — другі за кількістю захворілих на коронавірус. На його думку, поширення вірусу серед правоохоронців може нести загрозу для національної безпеки. Тому міністерство дбає про закупівлі всього необхідного для захисту своїх співробітників та підготувало свої установи для приймання хворих. Підпорядковані міністерству медичні заклади підготували понад тисячу ліжко-місць для колишніх та теперішніх співробітників МВС.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини