Голубці і вареники: українки в Нідерландах вигадали спосіб полегшити життя місцевим господиням

1286

Страви із української кухні тепер з’являться на столах нідерландських родин.

Українки відкрили виробництво напівфабрикатів, де працевлаштовують тих, хто втік від війни і тепер нагодують нідерландців варениками і голубцями, йдеться в ТСН.

Загалом роботу в Нідерландах уже знайшли 80 відсотків наших біженців. Щоправда, абсолютна більшість – важку і некваліфіковану. Саме через бажання дати заробіток своїм, у теплі і з нагадуванням про домівку, у містечку неподалік Амстердама відкрили українську кулінарію.

Алсмеєр – містечко неподалік Амстердаму. У місцевих кафе здебільшого випічка, адже культу їжі в Нідерландах немає – на обід бутерброди, гаряче лише раз на день – на вечерю. Але тутешнє меню намагаються урізноманітнити українськими стравами. У холодильнику на вітрині вареники, сирники, пельмені, фаршировані перці і голубці, які крутять просто тут.

Тетяна у Нідерланлах вже 15 років, із початком російського вторгнення волонтерила у центрі для біженців – там і з’явилася мрія, як одночасно популяризувати українське і допомогти своїм. “Тут в окрузі єдина робота, яка є для українців – робота на пакуванні квітів. А це робота дуже важка на холоді, в голоді, мокро і вони там працюють, бо треба жити. А тут ми намагаємося створити якісь умови, щоб як в родині”, – розповідає засновниця Тетяна Йосипенко.

Нині кулінарна родина – це десять дівчат. Христина – наймолодша, зате з профільною освітою кухаря-кондитера. “Кожної неділі ми вдома готували вареники і пельмені. Звісно, що добре, що в Нідерландах є частинка українського серця – щось своє”, – каже дівчина.

Більшість в Україні готували лише вдома – нову професію опановують за тиждень до відкриття. Вчити з Польщі приїхала технологиня Вікторія. Млинці – найскладніша частина програми, бо є у них дві різні сторони – матова і глянцева. Рівно 35 грамів начинки і вивірена до міліметрів довжина. “Вони мають бути однакові, всі одного розміру”, – зазначають дівчата.

Руслана ж  мріє змінити місцеві харчові звички. “Голандкам так важко – вони майже не готують, купують напівфабрикати – у них тільки вечеря тепла”, – каже кулінар.

Українські страви продаватимуть за європейськими цінами – кілограм пельменей обійдеться у шістсот п’ятдесят гривень. Тетяна каже, це тому, що на продуктах не економлять.

Постачальник м’яса Марк дивується українським запитам. Ми рідко продаємо сало, принаймні не в таких кількостях. І ще індичі стегна – їх теж зазвичай замінюють курятиною, бо вона дешевша”, – каже він.

Нідерландець уважно роздивляється вітрину, особливо його цікавлять «великі українські равіолі». На українській кухні в Алсмеєрі сподіваються, смачно буде усім покупцям. Двері їм мають відкрити наступного тижня і планують виробляти сто кілограмів українських страв на день.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини