Мер Дніпра Борис Філатов розкритикував політиків, які не вакцинувалися від коронавірусу, – лідера партії “Батьківщина” Юлію Тимошенко і голову Верховної Ради Дмитра Разумкова. Міський голова вважає, що представники влади своїм прикладом повинні агітувати населення щепитися.
У відповідь на слова Філатова прозвучали виправдання Разумкова, а також слова про недовіру до вакцин з вуст Тимошенко. Суперечка розгорілася в п’ятницю ввечері, 1 жовтня, в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера”, – пише Оbozrevatel
За словами міського голови Дніпра, у ввіреній йому територіальній громаді першу дозу COVID-вакцини отримали вже 407 тисяч осіб – майже половина населення міста.
“Я маю показувати приклад і робити для цього (прискорення темпів вакцинації населення – Ред.) все можливе. І те ж саме я закликаю шановних колег робити…тому що, без образ, коли спікер парламенту говорить, що він двічі захворів, але невакцинований – так, може, йому треба було вакцинуватися після першого разу?” – сказав Філатов.
На його думку, кожен державний службовець і політичний діяч повинен займатися питаннями вакцинації на своєму місці.
Разумков відповів політику, нагадавши, що вакцинація не захищає повною мірою від зараження коронавірусом, а рятує від тяжкого перебігу хвороби. Відмову від щеплення він також знову аргументував наявністю антитіл в організмі.
“У мене досить багато колег, які вакцинувалися, і медики підтвердять, що вакцина захищає здоров’я і життя, але вона не гарантує, що ти не захворієш. Я дійсно закликаю всіх вакцинуватися, тому що це знижує ризик важких наслідків”, – сказав Разумков.
Він додав, що вдруге перебіг хвороби у нього був безсимптомний, а виявити її допоміг тільки тест.
Тимошенко ж, посилаючись на дані опитування, сказала, що люди в Україні не довіряють щепленням від коронавірусу. Багато хто вважає вакцинацію небезпечнішою за саму хворобу.
“У Франції, коли заговорили про обов’язкову вакцинацію, були великі акції протесту. Там і в багатьох країнах Європи теж є така недовіра”, – стверджувала Тимошенко.
Їй відповів міжнародний консультант з охорони здоров’я Жан-Елі Малкін. Він пояснив, що багато хто з людей боявся вакцинуватися, бо ці препарати з’явилися не так давно, а також турбувалися через побічні ефекти.
“Для всіх вакцин побічні ефекти визначаються в перші шість місяців. Зараз у всьому світі понад 4 млрд людей вже отримали вакцину і ми можемо сказати за спостереженнями, що це не небезпечно”, – резюмував він.