Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідовано: «Ліквідувати може той, хто його створив»

2013

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об’єднаної помісної православної церкви.

Про це він розповів у коментарі ТСН телеканалу «1+1».

«Київський патріархат не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив (тобто сам Філарет — ред.)», — сказав Філарет.

Проте на наступний день після Об’єднавчого собору (на якому обрали предстоятеля ПЦУ Епіфанія) речник КП архієпископ Євстратій Зоря заявив — Київський патріархат та Автокефальна церква об’єдналися та постановили про саморозпуск.

«Перед початком Об’єднавчого собору дві церкви, які взяли участь в об’єднанні (це Київський патріархат і Автокефальна церква), провели свої Собори та постановили саморозпуск і шляхом злиття утворили єдину помісну церкву. Юридично ця нова церква є спадкоємицею й автокефальної церкви, й Київського патріархату», — сказав архієпископ.

Також ТСН зазначає, що в мережі з’явилися копії запрошень на зустріч з Філаретом, зроблені на бланках КП.

За даними медіа, Філарет «збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет волів сам очолити».

Обраний предстоятель ПЦУ Епіфаній назвав ідеї щодо відновлення КП «шляхом у нікуди та шляхом в ізоляцію».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини