Фермерка знищила черешню на 50 га і пояснила причину

2839

Фермери в Запорізькій області змушені знищувати урожай черешні та викорчовувати плодові дерева. Причиною стали важкі погодні умови та економічний фактор.

Про це розповіла фермерка, орендарка саду в Запорізькій області Галина Дрюцька, передає Обозреватель.

“Територія мого саду – 112 гектарів, з яких 50 гектарів я просто була змушена знищити, викорчувати, перепрофілювати тільки з тієї причини, що неможливо було збути, реалізувати продукцію”, – повідомила вона.

За словами підприємиці, поточного сезону склалися несприятливі умови – і погодні, і ринкові.

“Основна проблема цього року – погані погодні умови. З 30 днів для збору врожаю без дощу були тільки 3 дні. А це погана якість черешні, гниль, незважаючи на неодноразові обробки”, – пояснила вона.

Ще одна велика проблема фермерів – перенасиченість ринку. “На ринках щодня 150 тонн черешні, Україна таку кількість не з’їдає”.

У цьому контексті Дрюцька розповіла, що в розпал сезону черешні в Україні продовжують імпортувати цю ягоду з інших країн.

“Мене дуже дивує і обурює політика нашої держави. В Україні вирощується величезна кількість черешні, але коли ми приїжджаємо до Харкова, то бачимо черешню з Узбекистану, з Придністров’я, з Казахстану, яка просто заповнює ринки. Нам свою дівати нікуди, а тут у нас ще й іноземна черешня”, – обурилася фермерка.

У цьому контексті вона додала, що для українських аграріїв зарубіжні ринки закриті.

“Нас не пускають нікуди. Ми реалізувати черешню ніяк не можемо”.

Фермерка заявила, що уряду варто було б закривати імпорт сезонних ягід, коли їхній сезон розпочинається в Україні.

“Якщо в лютому немає черешні, будь ласка, завозьте її з Іспанії, з Туреччини. Але коли починається наша з 20-х чисел травня – закрийте все, дайте нам можливість реалізувати. А ще краще – відкрийте нам кордони для реалізації сільгосппродукції”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини