Ексглаві КСУ Тупицькому оголосили нову підозру: з’явилися подробиці

1289

Колишньому голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу сервісу Державної казначейської служби. Зокрема, він незаконно використовував ключ підпису платіжних документів КСУ.

За версією слідства, це призвело до підробки інформації, скоєної групою осіб за попередньою змовою. Про це повідомляє Офіс генпрокурора у Facebook і на своєму сайті, – пише Оbozrevatel.

Встановлено, що Тупицький за змовою з головним бухгалтером КСУ несанкціоновано втрутився в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Держказначейства. Зокрема, під час підписання електронних бухгалтерських документів. У підсумку було спотворено інформацію про дійсного їхнього підписувача.

“Ексголова КСУ, після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020 року, передав захищений електронний носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру. Також надав незаконну вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі”, – інформують в ОГП.

У відомстві додали, що такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном.

Справа щодо Тупицького зареєстрована за ч. 2 ст. 361 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває і здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

У ДБР уточнили:

  • колишньому голові КСУ повідомлено про підозру в організації несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи “Клієнт Казначейства – Казначейство”;
  • а головному бухгалтеру КСУ – в безпосередньому вчиненні цього злочину за попередньою змовою групою осіб.

Відомо, що на виконання цієї вказівки головбух КСУ в період з 29 грудня 2020-го до 9 лютого 2021 року здійснила 207 несанкціонованих втручань у роботу автоматизованої системи та підписала із використанням електронного цифрового підпису на той час відстороненого від посади голови КСУ бухгалтерські документи.

Крім цього, для створення враження у співробітників суду щодо продовження виконання ним обов’язків глави КСУ незаконно були підписані електронні платіжні доручення на виплату винагороди суддізаробітної плати співробітникам секретаріату КСУ разом із преміями, грошовими та матеріальними допомогами, надбавками за інтенсивність праці та іншими виплатами.

На сьогодні Державна казначейська служба заблокувала кваліфікований електронний підпис Тупицького на підставі листа ДБР щодо підозри про його компрометацію.

Зауважимо, що стаття 361 Кримінального кодексу, за якою оголошено підозру Тупицькому, передбачає покарання за несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації.

Відповідно до ч. 2 цієї статті, такі дії, якщо вони вчинені повторно чи за попередньою змовою групою осіб, або ж якщо вони заподіяли значну шкоду, караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. До того ж водночас із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини