“Достатньо, щоб Шмигаль пішов у відставку”: прем’єра викрили у корупційних зв’язках

868

В оточенні прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля перебуває багато одіозних та корумпованих людей, пов’язаних, зокрема, із львівськими бізнесменами братами Дубневичами.

Серед них – звільнений з посади заступника міністра розвитку громад та територій через затримання на одержанні величезного хабара Василь Лозинський. У зв’язку із цим актуалізується питання відставки глави уряду, – пише OBOZREVATEL .

Про це у своєму Telegram-каналі “Орестократія” розповів Орест Сохар. Він нагадав: коли брати Дубневичі стали депутатами, “виявилось, що їхні декларації налічують близько 180 сторінок”.

“У минулому скликанні ВР Ярослав Дубневич був головою комітету з транспорту, а його брат Богдан – член бюджетного комітету. Брати, як йдеться у розслідуванні НАБУ, вдало використали владу для заробітку на залізниці. У 2019 році свою владу в парламенті брати втратили. Та, схоже, не в Кабміні”, – йдеться у матеріалі.

При цьому наголошується: затриманий НАБУ Лозинський “протягом багатьох років був помічений у лояльному ставленні” до Дубневичів. Зокрема, у Львові він очолював комісію із розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку.

“Саме за його керівництва територіальні округи Дубневичів отримували більше грошей. Це були сотні мільйонів гривень щороку. Шмигаль теж входив до комісії, яка благословляла ці проєкти. Інші райони області отримували мізер. Затриманого чиновника, логічно, можна називати “людиною Дубневичів”, – зазначає Орест Сохар.

Він наголошує: Лозинського роками тягнув за собою у владу Шмигаль. Зокрема:

  • з 2012 по 2014 роки той був провідним спеціалістом, начальником відділу в управлінні Львівської ОДА, яке очолював Шмигаль;
  • коли Шмигаль був призначений міністром розвитку громад та територій, то забрав Лозинського до Києва та призначив своїм заступником.

Дубневичі ж, зазначається, останнім часом знову почали “пастися на держзакупівлях”. Наприклад, у січні 2023-го стало відомо, що “Укрзалізниця” за понад 80 млн грн закупить рейкові скріплення у “Корпорації КРТ”, що належить їм.

“Саме на постачанні “Укрзалізниці” брати Дубневичі і заробляли багато років. НАБУ заявляло, що брати розікрали десятки мільйонів гривень через значне завищення цін”, – наголошується в матеріалі.

Понад те, резюмується, можна знайти “ще жменю чиновників, які симпатизували Дубневичам” і зростали разом із Шмигалем. Для цього, зазначається, “достатньо подивитися, хто входив до складу подібних комісій, які наділяли братів коштами”.

“Навіщо прем’єр оточував себе цими людьми і чи пов’язано це із заробітками на закупівлях – питання риторичне. Але навіть сказаного вже достатньо, щоб Шмигаль пішов у відставку. … Єдине питання: чи добереться НАБУ до глави правлячого кабінету?”, – констатується у матеріалі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини