Для оборони неба Україні потрібно до 200 багатоцільових літаків – Повітряні сили

363

Там наголосили, що Україна потребує авіаційного прикриття як у воєнний, так і в мирний час.

Для захисту неба Україна потребує заміни застарілих радянських літаків різних типів єдиним типом багатоцільового винищувача, яким може стати F-16 у кількості до 200 бортів. Наразі авіаційне угруповання окупантів у п’ять-шість разів перевершує українську авіацію за кількістю бойових машин.

Про це розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат, пише “Українська правда”, – пише ТСН.

Він також зазначив, що авіаційне угруповання ворога зосереджене на чотирьох десятках аеродромів у Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територіях України.

“Необхідно створити до 5 бригад тактичної авіації із одним типом багатоцільового літака західного зразка. Який тип це буде, зараз визначається…Зрозуміло, що ми не зможемо отримати все й відразу, але поетапний перехід на новий багатоцільовий літак – це вимога часу. На нинішній час найбільшим вірогідним кандидатом на заміщення старих радянських літаків є саме F-16, бо на це є певні об’єктивні причини. І це не одноосібне рішення, ведуться постійні консультації із партнерами”, – пояснив він.

Ігнат також підкреслив, що Україні не нададуть все й одразу, очевидно, спершу це буде декілька авіаційних підрозділів – ескадрилей.

“Спершу потрібно підготувати льотний склад, авіаційних інженерів та аеродромну інфраструктуру до подальшого переозброєння на нові зразки техніки та супутнього обладнання. Далі – формування авіаційних бригад – до п’яти, кожна з них може включати до 3 ескадрилей. Така держава, як Україна, одна із найбільших у Європі, потребує саме такої кількості літаків, і це вже буде повне переозброєння і заміщення старої радянської техніки”, – говорить речник Повітряних сил.

За словами Ігната, Повітряні сили України налічують 11 бригад (1– навчальна, 3 – транспортні, одна – штурмова, одна – бомбардувальна і 5 – винищувальних). Найновіший літак (Су-27) Повітряні сили отримали на озброєння 1991 року.

За словами Ігната, літак F-16 має широкий спектр засобів ураження: може завдавати ударів як по наземних цілях (склади боєприпасів та пально-мастильних матеріалів, укріпрайони, бронетехніка противника), так і вражати усі види аеродинамічних цілей (ракети, літаки, гелікоптери і дрони-камікадзе).

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини