Нещодавно у місті презентували чат-бот Львівської міськради у месенджері Telegram під назвою @LvivCityHelper, передає 032.
Зі слів творців чат-бота ЛМР, він є частиною проекту “Відкриті дані Львова” та створений для швидкого та цілодобового доступу мешканців міста до публічної інформації.
Відтак, кожен користувач, що має встановлений на мобільному телефоні “Telegram”, зможе знайти @LvivCityHelper та отримати коротку інформацію на тему, яка його цікавить.
Його досить просто знайти у пошуку месенджера, якщо правильно ввести всі слова: @lviv-city-helper-bot.
Щойно користувач підключається до чату, бачить ось таке повідомлення:
Після цього бот пропонує розпочати розмову і натиснути кнопку “Старт”, якщо користувач це робить, отримує можливість вибрати рубрику, яка цікавить: освіта, структура ЛМР, ремонтні роботи, реєстр містобудівних умов та обмежень (по суті, перелік законних забудов) і дозволи на літні майданчики.
У кожній рубриці є також підрубрики, які спрощують пошук. Наприклад, у ремонтних роботах можна обрати сферу, яка цікавить користувача та ввести назву конкретної вулиці.
Після поданої інформації, чат-бот пропонує львів’янам: подати електронне звернення у ЛМР або звернутися на “Гарячу лінію міста” (для цього потрібно буде вийти з месенджера і перейти на інший сайт). Також є можливість повернутися назад у меню.
Ось так виглядає інформація з рубрики освіта:
Окремо можна шукати дитсадки, школи, позашкільні заклади та отримати інформацію про набір у 1 клас. Для останнього, боту потрібно вказати адресу проживання, наприклад, Порохова 10.
Так само немає результатів пошуку по літніх майданчиках на площі Ринок. Як відомо, у червні цього року у Львові був невеликий скандал, пов’язаний із закладом “П’яна вишня”, який просто перед Львівською міськрадою самовільно встановив літні майданчики, які примусово демонтували, а потім встановили знову.
Підсумок: чат-бот Львівської міськради у Телеграмі працює справно і дійсно швидко, але містить не усю інформацію про те, що може цікавити львів’ян. З іншого боку, хорошою ідеєю є пропозиція для користувачів подати звернення у ЛМР чи на “Гарячу лінію міста”, якщо не влаштовує пошук.
Зрештою, творці чат-бота обіцяли пізніше додати дані щодо бюджету освітніх закладів, комунального майна, графік руху міського громадського транспорту та створити аналогічного “помічника” у Фейсбуці.