Дякую за мову: відомі українці долучились до підтримки McDonald’s в соцмережах

2075

Знаменитий американський фаст-фуд McDonald’s у своїх закладах в Україні відмовився обслуговувати клієнтів онлайн російською мовою. На вибір клієнтів залишили українську та англійську. Це неабияк втішило пересічних та відомих українців.

Що відомо про мовний скандал з McDonald’s

Першим обурився проросійський блогер Анатолій Шарій, повідомляє 24 канал. Він, зокрема, переконаний, що позиція компанії начебто демонструє її відношення до російськомовних українців.

Позицію Шарія тут же підхопили інші блогери та проросійські ЗМІ. На їхнє переконання, це дискримінація. Тому вони вирішили оголосити McDonald’s бойкот.

Як українці підтримують McDonald’s в  соцмережах

Натомість чимало людей в соцмережах глузують з бойкоту прихильниками Шарія McDonald’s та активно висловлюють компанії свою подяку за це рішення.

Люди жартують на цю тему і пропонують переклад страв російською мовою.

Діти, кого з українських письменників та поборників рідної мови ви можете назвати?- Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, брати Дік та Мак Макдоналди… 🙂

Gepostet von Vitalii Chepynoga am Montag, 15. Juni 2020

Користувачі навіть запустили в соцмережах хештег #дякуюзамову, за яким вже можна побачити сотні дописів зі словами вдячності. Долучилися до флешмобу відомі українські політики, журналісти та волонтери – Уляна Супрун, Максим Нефьодов, Віталій Дейнега, Євген Нищук та інші.

Кава сьогодні смакує якось особливо! Ваше здоров‘я! 😉😜🍟🍔☕️ McDonald's 😎👍

Gepostet von Євген Нищук am Dienstag, 16. Juni 2020

Приклад здорової мовної політики — це McDonald's. На екранах для замовлення в закладах є дві мовні опції — українська та…

Gepostet von Уляна Супрун am Dienstag, 16. Juni 2020

Пост підтримки McDonald's. Звісно, не кожний прихильник руськага міра розшифрує «чізбургер». Але завжди можна знайти мак…

Gepostet von Max Nefyodov am Dienstag, 16. Juni 2020

Це фото говорить про те що Шарія і його «журналістів» в Україні майбутнього не чекатимуть навіть в @mcdonaldsukraine у…

Gepostet von Vitaliy Deynega am Montag, 15. Juni 2020

Обідня кава по-українськи☕️

Gepostet von Юлія Тимошенко am Dienstag, 16. Juni 2020

Як на скандал відреагували в McDonald’s

У компанії, зокрема, наголосили, що згідно з законом, основною мовою спілкування в Україні є українська. Це стосується і працівників “Макдональдсів”.

Державною мовою ведемо всю офіційну документацію, здійснюємо рекламну комунікацію, спілкування у соціальних мережах, наводимо інформацію на сайті та в куточку споживача,
– кажуть у пресслужбі McDonald’s в Україні.

Водночас тут додали, що працівники ресторанів є готовими перейти на російську мову, якщо їх про це попросять.

закон про мову