День вишиванки: коли святкувати, традиції, цікаві факти

3362

Цьогоріч в Україні Всесвітній день вишиванки святкують 21 травня. Цей день відзначають у дев’яти країнах світу у третій четвер травня.

VG Львів зібрав найцікавіші традиції святкування, історію виникнення свята та інші цікаві факти.

ЯК ВИНИКЛО СВЯТО

День вишиванки 2020: коли святкувати, традиції, цікаві факти фото

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету в 2006 році, яку надихав національний костюм, а всенародну любов і масштаб святкування отримало з 2010 року. Вважається, що запровадив моду на вишиванку в Європі відомий український поет і прозаїк Іван Франко. Саме він поєднав костюм і вишиту сорочку.

ІСТОРІЯ ВИШИВАНОК

Кожен регіон України має свій особливий візерунок. Вишивка має тисячолітню історію. Колись сорочки вишивали тільки жінки. Кількість вишиванок у дівчини показувала достаток: чим більше, тим багатша родина. Вишиваючи, жінки співали пісні і молилися, бо вірили, що так сорочка це оберіг. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. У вишиванці “закодовані” всі ключові цінності людського життя: свобода, щастя, доля, любов.

МОДА НА ВИШИВАНКИ

Сьогодні вишивка дуже популярний тренд не тільки в Україні, а й за кордоном. Елементи українських етомотивів використовували такі відомі світові дизайнери як Жан-Поля Готьє, Джон Ґальяно (Dior), Фріда Джаніні (Gucci) , модний дім Valentino. У 2015 році американське видання Vogue опублікувало статтю, в якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону, а в 2016 році американське видання The New York Times – головним трендом літа.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини