“Делегація США – це друзі України” – Порошенко після зустрічі з Блінкеном у Києві

1171

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко зустрівся із Державним Секретарем США Ентоні Блінкеном та заступницею Держсекретаря США з політичних питань Вікторією Нуланд, які перебувають у Києві.

У коментарі журналістам Порошенко зазначив, що зустріч тривала понад годину, передає пресслужба “ЄС“.

“Щойно завершилася більш ніж годинна зустріч із Державним Секретарем США, великим другом України Ентоні Блінкіном і представницькою делегацією, в тому числі за участі Вікторії Нуланд – людини, яка сім років, у найбільш важкі часи теж була з нами”, – повідомив Порошенко.

Він наголосив, що зустріч була констриктивною і символічною. За його словами, коли Україну відвідує серед перших країн одна з найвищих посадових осіб США – це символ важливості України для США.

“І те, що сказав Державний секретар, те, що повторила Вікторія Нуланд – це концентрація зусиль на проведенні і захисті реформ. Бо є дуже неприйнятним, коли руйнуються реформи, які були зроблені в тому числі і, як сказав Ентоні Блінкен, за його участю у 2014, 2015, 2016 роках нашою командою”, – зазначив Порошенко.

Він, зокрема, уточнив, що йдеться про реформу корпоративного управління, про реформи, які стосуються незалежності антикорупційної інфраструктури, йдеться про верховенство права і де-факто підміну юридичної структури певними волюнтаристськими рішеннями.

“І Державний Секретар, і Вікторія Нуланд дуже глибоко розбираються у всіх проблемах України. І ми отримали потужну підтримку, потужний меседж про те, що реформи мають бути захищені і продовжені”, – наголошує Порошенко.

“І по реформі Збройних сил, і по реформі корпоративного управління, і по реформі децентралізації, і по реформі незалежності антикорупційних інституцій, і по багатьом іншим реформам ситуація зараз гірша, ніж вона було у 2019 році”, – констатує Петро Порошенко.

Він повідомив, що американські партнери відзначають дві найбільших проблеми в Україні.

“Перша проблема – це захист суверенітету територіальної цілісності і незалежності нашої держави. І був дуже позитивний меседж, що всі політичні сили зараз задекларували, що це найвищий топовий пріоритет – захист українського суверенітету і відсіч російській агресії. Я передав Державному Секретарю non-paper і виклав абсолютно чітку позицію щодо розвитку нашої співпраці. Вона включає і необхідність отримання Плану дій щодо членства в НАТО, і підтримки України в позиціях переговорів по вступу в НАТО і ЄС”, – говорить Порошенко.

“Там передбачені дуже конкретні прохання про допомогу нам в протидії коронавірусу, починаючи від постачання обладнання і завершуючи постачанням вакцин. Поділитися досвідом, який мають США в тому числі щодо організації логістики у протидії. Презентував наш антиковідний план. І ми домовилися про те що будуть надані відповідні визначені особи для проведення цієї координації”, – зазначив п’ятий президент.

Він розповів, що попросив США взяти участь у Кримській платформі.

“Ми також спільно обговорили активізацію нормандського формату. Призначення спеціального представник США для відсічі російській агресії і координації дій з ЄС. Підкреслили важливість співпраці з МВФ. На сьогоднішній день вона зруйнована. Тому що багато обіцянок, які давала влада, не були виконані. Зруйновано головне, що ми мали протягом п’яти років нашої каденції – це довіра. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб довіра до України була відновлена”, – зауважив Порошенко.

“Ми хоч і лідируюча проєвропейська опозиційна політична сила, говоримо про те, що зараз об’єднання зусиль у проведенні реформ і відсічі агресії є надзвичайно важливим”, – наголосив лідер партії.

“Я також подякував Сполученим Штатам за ту увагу, яку вони приділяють підтримці Православної церкви України. Я знаю, що сьогодні відбудеться коротка зустріч пана Державного Секретаря з предстоятелем Православної церкви України Його Блаженством Епіфанієм. І ця позиція також є дуже символічною”, – переконаний Порошенко.

П’ятий президент повідомив, що американська сторона порушила питання доведення до кінця антикорупційних справ, зокрема і справи ПриватБанку.

“Ми почули від пана Блінкена про важливість доведення до кінця тих антикорупційних справ, які на сьогоднішній день не рухаються. В тому числі маємо на увазі Приват та інші позиції, які є також символічними для України”, – говорить Порошенко.

Він зазначив, що перелік питань, які обговорили під час зустрічі, свідчить – американська делегація – це друзі України, які дуже добре володіють ситуацією.

“Вони, можливо, є одними з найкращих в світі експертів. Я дуже добре пам’ятаю, яку величезну допомогу ми отримували від Ентоні Блінкена в 2014-2017 роках. Він є де-факто, я можу зараз розкрити цю таємницю, співавтором великої кількості реформ, в тому числі тих, які світом визнані одними з найбільш успішних. І на сьогоднішній день не треба нічого пояснювати. Абсолютно чітка позиція, що нам треба переходити від розмов, від “солодких співів”, від відосиків, до реальної конкретної роботи в парламенті, в уряді. Тому що ситуація, яка відбулася з порушенням закону при втручанні уряду в діяльність Наглядової ради НАК “Нафтогазу”, абсолютно брутальне порушення процедури при здійсненні кадрових призначень, позиція атаки на антикорупційні органи і багато-багато інших проблем, на сьогоднішній день точно не сприяють розвитку співпраці між Україною та США”, – застеріг політик.

Він підкреслив, що у США нині є команда, яка може реалізувати двопартійну підтримку Україні.

“Україна отримала візит наших надійних друзів. Отримала привітання від президента США, великого друга України, дуже доброго мого знайомого пана Джозефа Байдена. Сьогодні ми тішимося тим, що в США є команда, яка може реалізувати двопартійну підтримку, яку Україна і українці мають в Конгресі США, в американському уряді, Білому домі”, – констатував Порошенко.

“Це – унікальний шанс, який ми просто маємо скористатися для вирішення наших проблем, для потужного поштовху нашого розвитку у напрямку європейської і євроатлантичної інтеграції. Зафіксованого, відповідно до моїх пропозицій, в українській Конституції. Хочу про це нагадати і сказати: зараз час об’єднатися для вирішення тих викликів, які стоять перед Україною. Зустріч була дуже конструктивною, дуже гарною, як зустріч добрих, старих друзів”, – резюмував Порошенко.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини