“Cуддя Чаус – нова стара проблема Зеленського” – Віталій Портников

762

Отже, це сталося. Генеральний прокурор Республіки Молдова Александр Стояногло офіційно заявив про причетність українських державних структур до викрадення скандального судді Чауса.

Про це пише український публіцист, письменник і журналіст Віталій Портников, передає Еспресо.

Ця заява була зроблена буквально через кілька днів після конференції “асоційованого тріо” в Батумі і переговорів президентів України і Молдови. І який в такому випадку сенс в наших загальних інтеграційних зусиллях, якщо спецслужби однієї з країн “асоційованого тріо” викрадають людину на території іншої? Взагалі мені цікаво, а керівники нашої країни і громадяни, які їх підтримують, розуміють, якими ідіотами ми виглядаємо в очах навколишнього світу? Можна як завгодно довго набундючуватися, боротися за рейтинги, розповідати один одному про перемогу над “баригами”, але ось тільки саме цю оцінку я все частіше чую від іноземних дипломатів і журналістів – ідіотизм. Звичайний, кристально чистий ідіотизм. І так, саме так після Чауса і «вагнерівців» виглядає наша країна на міжнародній арені. Без ілюзій.

Я не ставлю собі запитання про те, чому це викрадення відбулося. Ми всі розуміємо чому – Чауса хотіли використовувати у черговому раунді боротьби президентського оточення із Петром Порошенком і чомусь дуже поспішали. Я задаюся питанням, чому вже після того, як скандал почався, не було зроблено ніяких зусиль для його врегулювання. Чому ми брехали, все заперечували і робили вигляд, що нічого не сталося. Словом, поводилися як Росія – тільки без авторитарної вертикалі влади, ядерної зброї і небажання інтегруватися в цивілізований світ.

А якщо ми хочемо в нього інтегруватися, так повинні почати розуміти, що ще одна Росія, яка краде людей, у цьому самому цивілізованому світі нікому не є потрібною.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини