Covid-19 вдарив по дітях, вони частіше потрапляють до лікарні: медики вказали на тривожні сигнали

3759

В Україні поряд із загальним зростанням кількості нових випадків коронавірусної інфекції дедалі частіше медики виявляють COVID-19 у дітей і категорії громадян 35-50 років. За останній місяць неодноразово у маленьких пацієнтів фіксували перебіг хвороби з ускладненнями.

За словами лікарів, інфіковані діти все частіше потребують госпіталізації. Першими сигналами зараження можуть стати загальні інтоксикаційні прояви, бронхіт, гайморит та інші захворювання, – пише OBOZREVATEL.

Як COVID-19 вдарив по дітях

Доктор медичних наук, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету імені О. Богомольця Володимир Широбоков розповів, що COVID-19 мутував і став частіше вражати дітей, провокуючи водночас ускладнення функціонування різних органів.

“Коронавірус значно помолодшав. Причому у тих, кому 40-50 років, тяжчий перебіг хвороби, ніж у людей похилого віку. Вірус мутував, почав вражати, зокрема, дітей. Вони частіше хворіють із ускладненнями: COVID-19 вже вражає центральні внутрішні органи, дихальну систему, інші органи та системи. Вперше про це заявили американці, а на сьогодні підтвердили і європейці. Хоча раніше в коронавірусу не було рецептора, яким би він ухопився за щось в організмі людини”, – зазначив академік НАН та НАМН України.

Кількість хворих на COVID-19 в Україні станом на 10 березня

Про те, що нова хвиля коронавірусу вдарила і по дітях, свідчить статистика. З початку березня в Україні лише офіційно зафіксували понад 77 тисяч випадків інфікування. До того ж захворіли понад 4 тисячі дітей, це близько 5% від загальної кількості.

Серед причин зростання захворюваності медики відзначають, зокрема, зимові свята, сезонний грип і збільшення соціальних контактів.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, в обласній дитячій лікарні вже заповнено більш ніж половина ліжок, 24 із 40.

“На Закарпатті третя хвиля почалася після різдвяно-новорічних свят. Зараз більше пацієнтів із важким перебігом хвороби, отже, і більше тих, хто потребує кисневої підтримки. Серед дітей також спостерігається тенденція до збільшення кількості нових випадків. Збільшилась потреба в госпіталізації. Раніше, в середньому, навантаження там було 25%-30%, а зараз – 60%”, – зазначив Анатолій Пшеничний.

В Україні почастішали випадки коронавірусної інфекції серед дітей

На Львівщині протягом лютого та березня кількість дітей із підозрою або діагностованим COVID-19 зросла в кілька разів. Госпіталізують як немовлят, так і школярів.

“За період локдауну в січні у нас із коронавірусною інфекцією було приблизно 5-7 хворих, а зараз 20 і більше. Тобто зараз відсоток дітей із коронавірусом значно вищий, ніж був раніше. Вік – від 1 місяця до повноліття”, – сказала директорка Львівської обласної дитячої клінічної лікарні “ОХМАТДИТ” Олександра Бурда.

“Восени було 30-34% дітей, які надходили до нас із підозрою або підтвердженим COVID-19. Нині це 50% і більше. Серед таких пацієнтів є і випадки із супутньою патологією. Наприклад, із цукровим діабетом, ДЦП, але їх небагато. Перебіг хвороби у таких пацієнтів складніший, тому що вони мають обтяжливий анамнез. Звичайно, є пневмонії, які складають, у середньому, 25%-30%. Також у дітей можуть бути загальні інтоксикаційні прояви: висока температура, блювота, розлади шлунково-кишкового тракту. Відповідно, такі діти, особливо якщо вони раннього віку, вимагають інтенсивної, інфузійної терапії”, – пояснила медикиня.

У деяких містах весняні канікули у школах розпочалися раніше через збільшення випадків COVID-19 серед учнів та вчителів

Школярі сприяють поширенню інфекції

Медики відзначають, що раніше коронавірус у дітей часто проходив безсимптомно, тому і виявити інфікування у них вдавалося рідше.

“Якщо дорослі приходять із вираженими симптомами COVID-19, їх тестують – результат позитивний, то у діток коронавірусну інфекцію виявляють часто випадково, все починається з бронхіту, трахеїту, синуситу, гаймориту”, – додав Пшеничний.

На зростання захворюваності серед дітей впливає не тільки відвідування навчальних закладів, а й родинні та інші соціальні контакти. Відповідно, заразитися від школярів можуть їхні вчителі, члени сім’ї, інші родичі та близькі люди.

“У небезпеці заразитися COVID-19 – діти, які є в класі, всі особи, які перебувають в одному закритому приміщенні, а також вчителі, батьки, бабусі і дідусі, тому що всі вони контактують”, – зазначила Бурда.

Щоб зупинити COVID-19, потрібно робити щеплення

“Нам потрібно призупинити зараження: або ми розриваємо ланцюг, або стаємо більш стійкими, маючи колективний імунітет, а це можливо в разі вакцинації, яку ми швидко не зробимо. Тому поки доцільний варіант – жорсткі карантинні обмеження. Розуміємо, що учні продовжують спілкуватися, не тільки перебуваючи на навчанні в школі. Ось тут у групі ризику вчителі. Тому краще б на два тижні призупинити контакти”, – сказав Пшеничний.

В Україні почали прищеплювати проти COVID-19 не тільки медиків, а й громадських діячів, волонтерів та інших публічних людей

Доктор медичних наук Володимир Широбоков зазначив, що коронавірус вражає всі верстви населення, тому дітей потрібно оберігати так само, як і людей похилого віку.

“Йде неприємна хвиля, пов’язана з новими мутантами. Цього року епідемія не закінчиться. Це можливо лише тоді, коли у 60% людей буде ефективний рівень антитіл. Доти вірус буде поширюватися”, – впевнений він.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини