Чому COVID-19 мутує і чи варто чекати завершення пандемії: лікарка дала відповідь

1033

Стрімке зростання захворюваності на коронавірус цієї осені в Україні та світі більшою мірою пов’язують із циркуляцією штаму Дельта. Далі рушійною силою передачі інфекції будуть діти та підлітки.

Сама пандемія COVID-19 так скоро не піде: вірус продовжить мутувати і, найімовірніше, залишиться сезонним, країни зіштовхуватимуться із його спалахами в певні періоди. Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповіла інфекціоністка консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної клінічної лікарні ім. А. Ф. Гербачевського Ольга Сахневич, яка також є координаторкою управління охорони здоров’я Житомирської ОДА за напрямом “Інфекційні хвороби”, – пише Оbozrevatel.

За її словами, нинішній спалах коронавірусу був прогнозований, до того ж не тільки для нашої країни. Попереджали про такий і в МОЗ, і у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ).

“За спостереженнями, у всьому світі зараз домінує Дельта. Він відрізняється від інших тим, що його швидкість поширення значно вища, ніж була у першого китайського варіанта. Якщо раніше одна хвора особа під час спілкування могла заразити коронавірусом 1,5-2 людини, то за Дельти – вже 9-11 осіб”, – пояснила медикиня.

Рушійною силою передачі інфекції будуть діти та підлітки, – Ольга Сахневич

Вона зазначила, що за рахунок цього кількість хворих на COVID-19 дуже швидко збільшуватиметься. А допоможуть прискорити поширення вірусу діти й підлітки.

“З року в рік на початку епідемічного сезону, коли йде підйом захворюваності на респіраторні захворювання і грип, ми спостерігаємо, що першими хворіють діти. Вони захворіли, принесли інфекцію в сім’ю, а потім у другу хвилю в нас хворіють дорослі”, – підкреслила Сахневич.

Інфекціоністка нагадала, що вакцинація, до якої сьогодні в Україні закликають педагогів і всіх співробітників навчальних закладів, захищає не від зараження COVID-19. Імунізація запобігає важкому перебігу хвороби та потраплянню інфікованої людини на лікарняне ліжко.

Коронавірус постійно мутує

Сахневич висловила переконання, що країні не вдасться домогтися бажаного колективного імунітету, тому що цей коронавірус усе ще мало вивчений, він мінливий і постійно мутує.

“Ми дочекаємося, коли COVID-19 – просто внаслідок еволюції і мутацій – перейде в звичайну респіраторну інфекцію. За рахунок імунного прошарку і завдяки тому, що люди матимуть захист від інфекції, буде легкий перебіг хвороби без важких госпіталізацій і летальності. Тоді коронавірусу нічого не залишиться, крім як перейти у респіраторну форму, як РС-вірус, риновіруси, аденовірус”, – поділилася думкою лікарка.

З часом COVID-19, внаслідок еволюції і мутацій, перейде в звичайну респіраторну інфекцію

Вона не прогнозує завершення пандемії COVID-19, як це нині роблять директори деяких корпорацій-виробників вакцин проти нього. Так, раніше багато хто припускав, що все закінчиться в 2021 році. Але це було до того, як в Індії не виник штам Дельта, а потім з’явилися нові – Лямбда і Мю (такі виявили в Східній Африці, Європі, Південній Америці).

Сахневич не прогнозує швидкого завершення пандемії COVID-19

Мутація, за словами Сахневич, виникає тому, що в організм невакцинованої людини потрапляє вірус. Оскільки він повинен вижити, то створює мутацію в цьому організмі й уже назовні може виходити одразу з декількома. Щотижня відбувається дуже багато мутацій, однак деякі проходять як респіраторні, а є відомі вже всім варіанти, що отримали свої назви за літерами грецького алфавіту.

“Як лікарка і фахівчиня з інфекційних хвороб, я б так не стверджувала. Крім того, що ми недостатньо вивчили коронавірус, то ще й сьогодні немає специфічного лікування, і жодна вакцинація повністю не захищає від захворювання”, – відповіла вона на запитання про те, коли закінчитися пандемія.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини