В Одесі 8 вересня провели в останню путь 24-річного захисника Бориса Чубіна. Він знав не одну іноземну мову і ще з підліткового віку робив вражаючі винаходи, однак без вагань став на захист України, коли Росія розпочала збройну агресію.
Борис, згадують його близькі та побратими, ніколи не ховався за чужими спинами і першим йшов у бій, загинув він під Авдіївкою, що на Донеччині. Репортаж із церемонії прощання з Героєм опублікувало “Суспільне”, – пише Оbozrevatel.
В Одесі 8 вересня попрощалися з 24-річним воїном 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Борисом Чубіним. Молодий захисник готував мобілізованих до участі у бойових діях і загинув у бою під Авдіївкою 30 серпня.
“Через його руки проходило майже 80% мобілізованих хлопців, які не розумілися взагалі на війні, він їх готував до кожного бою. Боря підіймав їх із колін та давав їм можливість іти у бій. Ви навіть не розумієте, скільки він життів врятував. Так сталося, що за 15 хвилин я від’їхав від точки прильоту “Іскандера”. Можна сказати, що я один із небагатьох, хто залишився живим або непораненим”, – розповів журналістам побратим Бориса на псевдо “Хуліган”, який був поруч із ним у день загибелі.
Мама Бориса пригадала: відповідальність за побратимів емоційно виснажувала її сина, він усвідомлював, що від кожного його рішення залежать їхні життя.
“Він ходив сам зі своїми бойовими групами і вночі і вдень, і він ніколи не стояв ні за чиєю спиною. Й у бій він першим ішов. Іноді координував “повітря – земля”. Й це емоційно було для нього настільки складно. Він казав: “Виснажливо для мене тому, що від мене, від мого рішення, залежить кожне життя”, – зазначила жінка.
Вона розповіла: перед ухваленням рішення стати на захист України зі зброєю в руках Борис щойно закінчив навчання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Він знав кілька мов, зокрема англійську, німецьку та китайську, а після школи єдиним з усієї Одещини вступив у два різні виші, щоб одночасно вивчати і банківську справу, і міжнародні відносини. Також він отримав грант на навчання у Німеччині, однак відмовився від нього, бо вирішив, що має захищати рідну землю.
“Він був незвичним, він був бешкетником, він був дуже талановитою, розвиненою дитиною, він був гострим на язик, на всі запитання у нього відразу були відповіді, що б я його не спитала з першого класу. І коли на початку першого класу в дітей брали інтерв’ю, ким ти хочеш стати, то він сказав, що він хоче бути президентом. Це його мрія була, але потім він хотів балотуватися в Раду, коли він був уже дорослим, і боротися з корупцією, але він боровся на іншому фронті”, – розповіла вона.
Ще у 14 років Борис Чубін розробив прилади для людей із вадами зору, зокрема iHelp, що допомагає незрячим переміщатися по місту, а також соціальну мережу для людей з вадами зору, яка давала можливість спілкуватися представникам різних поколінь, за яку здобув перемогу у всеукраїнському конкурсі “Інноваційний прорив-2013”. На рахунку молодого розробника також додаток для смартфонів Garden club, що допомагає визначити час для висаджування різних рослин.
“У цивільному житті він був винахідником, винайшов пристрій для допомоги людям з вадами зору та слуху, і якби не війна, він був би, мабуть, українським Стівом Джобсом”, — згадує друг Бориса Тимур Федюк.