Був вченим, помер воїном: у Києві прощатимуться з Біжаном Шароповим, загиблим торік під Ізюмом

421

У Києві 20 березня відбудеться прощання з біологом і військовим Біжаном Шароповим. Захисник загинув минулого квітня у бою під Ізюмом.

Про це пише 24 канал, посилаючись на “Бабель”

Із загиблим воїном прощатимуться о 12:00 на Майдані Незалежності. Його поховають о 13:30 на Алеї слави Лук’янівського цвинтаря.

Захисник був вченим-біофізиком

Біжан Шаропов народився 7 жовтня 1989 року в Таджикистані. У 1995 році його родина переїхала до Києва.

Захисник навчався на кафедрі біології природничого факультету НАУКМА, а потім – в аспірантурі в Інституті фізіології НАН України. У 2013 – 2014 він був активним учасником Революції Гідності. У 2014 – 2015 роках Шаропов воював за Україну в складі батальйону “Айдар” у Луганській області.

Він був ученим-біофізиком, співзасновником компанії “Українські генетичні технології”. Навесні 2020 року вона оголосила про створення тесту на основі ПЛР для виявлення збудника коронавірусу.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Шаропов повернувся на фронт. Захисника вважали зниклим безвісти на Харківщині. Проте на початку лютого 2023 року загибель науковця підтвердили в Інституті фізіології імені Богомольця НАН України, де він працював.

Був вченим, помер воїном: у Києві прощатимуться з Біжаном Шароповим, загиблим торік під Ізюмом

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини