Скандальний російський олігарх українського походження Павло Фукс намагається збудувати хмарочос із оглядом Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Сам олігарх перебуває під санкціями, а компанію, яку він використовує у будівництві, звинувачують в участі у міжнародному шахрайстві.
Про те, чому будівництво потрібно терміново заборонити, а об’єкт нерухомості – заарештувати, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Буданов проти Фукса
Павло Фукс – російський олігарх, який перебуває під санкціями РНБО. OBOZREVATEL неодноразово писав про його зв’язки з РФ, розповідав і про потенційні погрози. Ми ще 2021-го писали про те, що будівництво потрібно зупинити. Тепер особисто глава ГУР МОУ Кирило Буданов звернувся до київської влади з проханням вирішити проблему і зупинити будівництво ЖК з оглядом військового об’єкта.
“Головне управління розвідки Міністерства оборони просить вжити заходів щодо виконання вимог санкцій, застосованих щодо громадянина Російської Федерації Фукса Павла Яковича щодо зупинення дії рішення Київської міської ради від 20.12.2016 про передачу в оренду підконтрольному йому ТОВ “Інтерстрой груп” трьох земельних ділянок загальної площею понад 5 га на вул. Електриків, 28, у Подільському районі”, – пише видання ЕП.
Договір уклали ще 2016-го, але тепер, коли Фукс перебуває під санкціями, а його зв’язок із РФ очевидний, будівництво продовжувати не можна. Йдеться про ЖК Oasis. Замовило будівництво ТОВ “Інтерстрой груп”. Власником його є Baneberry group limited. Компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах, а кінцевий бенефіціар – Павло Фукс.
Тобто олігарх, якого Рада нацбезпеки та оборони внесла до списку тих, хто завдає шкоди державі, тепер, збудувавши свою багатоповерхівку, зможе цілодобово спостерігати за пересуваннями на території ГУР МО. Сама компанія “Інтерстрой груп”, згідно з даними правоохоронців, які є в розпорядженні OBOZREVATEL, могла бути залучена до міжнародних махінацій із відмивання великих сум.
Правильне рішення в цій ситуації – зупинити будівництво, заарештувати майно та передати ЖК на потреби військовим, багато з яких втратили своє житло внаслідок військових дій. При цьому одного публічного звернення Буданова вистачить, щоб будівництво зупинили без офіційного рішення влади.
Фукс, мабуть, отримав “Інтерстрой груп” від свого давнього друга – покійного Геннадія Кернеса. До початку 2017 року єдиним засновником “Інтерстрой груп” був Данило Привалов, син Кернеса. Після 2017-го компанія перейшла у власність Фукса, а разом із нею і дозвіл на будівництво навпроти ГУР.
Компанію могли використовувати і в інших схемах
Прокуратура ще кілька років тому в межах виробництва 757/39981/20-к вимагала заарештувати ділянку навпроти ГУР (кадастровий номер 8000000000:85:319:0046). Суд відмовив. Однак, як йдеться в матеріалах, цілу низку компаній Фукса могли використовувати для відмивання мільярдів доларів із Казахстану.
“За даними органів досудового розслідування, розкрадання здійснювалися шляхом незаконного кредитування підконтрольних організованій злочинній спільноті компаній, якими з метою відмивання злочинних грошей купувалося різне рухоме та нерухоме майно, зокрема за кордоном”, – йдеться в матеріалах справи.
Йдеться про крадіжку мільярдів доларів із БТА Банку. При цьому Фукс був партнером ексвласника банку Мухтара Аблязова. Англійський суд визнав Аблязова шахраєм і засудив його до 22 місяців в’язниці із зобов’язанням виплатити БТА Банку $4,3 млрд.
Тобто компанія, яка будує висотку із оглядом військового об’єкта, належить російському олігарху під санкціями, який, імовірно, міг використати її для крадіжки грошей із іноземного банку. Суд ще кілька років тому міг заарештувати ділянку землі, але цією можливістю не скористався. Тепер арешт зазначеної ділянки може бути питанням національної безпеки.
Як Фукс планує використовувати хмарочос – питання відкрите. Наприклад, російський політолог Валерій Соловей заявляв, що у 2014 році Фукс брав гроші у Кремля, щоб здати Росії Харківську область. Він розповів, що в січні-лютому 2014 року Фукс, а також мер Харкова Геннадій Кернес, нардеп Михайло Добкін та харківський бізнесмен (а також “авторитет”) Юрій Дімент отримали від людей тодішнього помічника президента РФ Владислава Суркова 500 млн доларів першого траншу за здачу Харківської області.
Фукс багато років жив у Росії, а будучи вже великим бізнесменом і наслідивши в Росії, 2015 року вирішив втекти до України.
У результаті розслідування стало відомо про махінації з паспортами. У листопаді 2015 року в Києві Фуксу видали паспорт України. Важливий факт: олігарх зазначив, що має громадянство Російської Федерації. Джерело OBOZREVATEL стверджувало, що під час оформлення документів у Києві Фукс віддав свій нібито раніше “втрачений” російський паспорт.