Боєць, який за два перших чергування збив по ракеті над Київщиною, розповів про свою “малишку” і полювання на цілі

433

Боєць із позивним “Покемон” навіть влаштував із побратимом змагання за кількістю збитих цілей.

Дві збиті ракети за 20 днів – такий результат зенітника-нацгвардійця з позивним “Покемон”, який боронить небо Київщини. Російські залізяки обидва рази уразив радянським переносним зенітним комплексом “Ігла”. Одне з влучань навіть вдалося зафільмувати побратимам героя, йдеться в ТСН.

Зенітник-снайпер – такої військово-облікової спеціальності юридично не існує, але фактично в українському війську є такі спеціалісти. Один із них – 20-річний боєць “Покемон”.

Свою першу ракету “Покемон” збив 9 травня. “Перший бойовий постріл – і вдалий”, – каже він.

З вдалою посвятою в зенітники одразу привітали побратими, по-зенітному. “Уразив ціль, потім фотографія з цією ж використаною трубою, і легенько йому цією трубою по **пі – освячується в повноцінного бійця”, – розповідають побратими про традиції.

Наступний пуск був 29 травня, коли ворог вкотре масовано обстріляв Київщину, і знову точно в ціль. “Виявив акустично, візуально побачив, зробив накол, але трішки тяжко було захопити її, тому що було темно, але вдало. Друга була Х-101”, – розповідає боєць.

Одна з тих крилатих ракет на інфографіці від командування Повітряних сил належить саме “Покемону”. “Коли я зробив пуск, моя ракета пішла за ворожою, в небі були спалах і звук, тому я одразу зрозумів, що я вдало”, – каже боєць.

У нацгвардійця нині, як-то кажуть, результативність 100 відсотків, бо ж два пуски – дві уражені цілі. А ще він вийшов вперед у змаганні з побратимом, хто зіб’є більше. “У нього був спочатку один постріл, потім ми зрівняли, в нас один-один, а тепер вже я зробив другий постріл вдало, і тепер рахунок два один на мою користь”, – сміється “Покемон”.

Своїй немолодій “Іглі” після першого пострілу хлопець дав ім’я. “Малишка, я її називаю своєю малишкою. Вона 81-го року, а я 2002 року”, – додає боєць.

Через надзвичайну ракетну активність ворога свою “малишку” “Покемону” доводиться вмощувати на плече ледь не кожного чергування. “Чи ракети летять, чи “шахеди”, ми вже знаємо, як діяти, і переводимося в готовність один, нас координують, з якого напрямку, і за виявлення мої підлеглі їх знищують”, – розповідає командир зведених розрахунків повітряної оборони бригади “Буревій” НГУ Ігор Рибій.

Бійці готові працювати й надалі заради спокою українців. “Скільки вдастся, стільки й зіб’ю – чим більше, тим краще. Українці можуть спати спокійно”, – переконує боєць.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини