Біля Софійського собору в Києві археологи знайшли унікальну золоту прикрасу 12 століття (фото)

1043

У Києві під час будівельних робіт виявили унікальну археологічну знахідку – роботу візантійського ювеліра XII століття. Вона перебувала під шаром землі біля Софійського собору.

Про це в п’ятницю, 6 серпня, на своїй сторінці в Facebook повідомив один з авторів знахідки Олександр Ганшин. Другий дослідник, причетний до виявлення старовинного прикраси – Володимир Савицький, – пише Оbozrevatel.

Попередньо, ювелір, який створив цю річ, використовував перегородчасту емаль: коли спочатку на пластину накладають перегородки з плаского або скрученого золотого або срібного дроту, а потім простір між ними заповнюють емаллю.

Ганшин у коментарях уточнив, що розмір предмета – 6 х 0,9 см. Століття, в яке була створена золота прикраса, вчені визначили, спираючись на нанесений на прикрасу орнамент.

Сторона прикраси з орнаментом

Предмет знайшли біля собору

Знахідку прикраси прокоментував у Facebook український археолог Тимур Бобровський, поділившись фотографіями пластини.

Він вважає, що ця річ може бути частиною браслета або діадеми. Також вчений поділився деталями того, як саме в центрі столиці знайшли прикрасу.

Це сталося під час археологічного нагляду за ремонтними роботами. Будівельники міняли покриття навколо Софійського собору. Прикраса була знайдена в шарі підготовки (будівельного сміття) 70-х років ХХ століття.

Софійський собор на мапі

Пост одного з авторів знахідки

Коментарі користувачів Facebook

Коментарі до посту

Скриншот

У мережі припустили, чим може бути знахідка

Пост українського археолога

Експерт розповів деталі про те, за яких умов виявили старовинне прикраса

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини