Бійці ССО вперше уразили новітню станцію росіян: у Forbes оцінили, наскільки це дорога втрата

354

Бійці Сил спеціальних операцій вперше за час війни уразили новітню станцію зв’язку ворога Р-416ГМ “Граніт-М”. Розробка, яку атакували українська захисники, є дуже цінним і дорогим ресурсом

Як зауважують у ЗМІ, російська армія не завжди може розраховувати на супутниковий зв’язок, тому ураження такої станції буде відчутним. Окрім того, чим більше таких засобів буде уражено, тим краще буде для ЗСУ, адже бойові підрозділи ворога можуть залишитися без командування.

У Forbes проаналізували ураження новітньої станції

Журналісти пишуть, Росія здебільшого покладається не на супутниковий зв’язок, а на його альтернативу – наземні радіостанції, котрі відбивають сигнали. Так, мережа російських тропосферних радіостанцій залежить від спеціальних ретрансляторів, які приймають і ретранслюють слабкі сигнали, що виходять із тропосфери.

Такі технології є дорогим і цінним ресурсом для росіян. Хоча ураження однієї станції не призведе до суттєвого порушення зв’язку в окупаційній армії, однак знищення ще кількох Р-416ГМ буде відчутним.

Якщо українцям вдасться знайти і знищити більше радіорелейних машин – старі Р-142 і нові Р-419Л1 на додаток до Р-416ГМ – вони можуть почати оглушати й збивати з пантелику деякі бойові одиниці, відсікаючи їх від верхівки, – зауважують у ЗМІ.

Водночас журналісти не можуть пояснити, як бійцям ССО вдалося вистежити новітню станцію росіян. У ЗМІ припускають, що окрім довгого спостереження, військовим вдалося виявити російські радіопередачі, а потім – відстежити їх до ретранслятора.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини