Українські військові розглядають 2 варіанти закінчення війни в Україні. За першого сценарію, через кілька років після підписання мирного договору Росія знову нападе та повністю знищить Україну. Українці перетворяться на квазіреспубліку, як було у випадку з Ічкерією.
За другого – Україна проведе військову операцію та звільнить окуповані території, як це свого часу зробила Хорватія. Для цього ж потрібно, як пояснив 24 Каналу командир екіпажу БпЛА “Кара небесна” Андрій Отченаш, щоб перед мирними домовленостями українська армія стала найсильнішою у Європі та привілейованою частиною суспільства.
Детальніше про 2 варіанти вирішення війни з погляду військових
В українському суспільстві точаться дискусії щодо того, як повинна завершитися активна фаза війни. Одні вважають, що все повинно вирішитися дипломатичним шляхом, інші – лише військовим. Українські захисники дещо інакше дивляться на це.
Військові достатньо холодно розглядають війну та раціонально дивляться на всі проблеми. Бачимо 2 вирішення. Один є негативним для нас, інший – позитивним,
– зазначив командир екіпажу БпЛА.
Перше, негативний приклад Ічкерії, яка домовилася про мирний договір та припинення війни з Росією. Через кілька років Москва знову напала на країну, знищила її та повністю захопила. Це тепер квазіреспубліка, якою керує Рамзан Кадиров.
Друге, позитивний приклад Хорватії, коли на початку травня 1995 року хорватська армія провела наступальну операцію “Блискавка”, під час якої, після 4 років сербської окупації, була звільнена Західна Славонія – регіон на півночі Хорватії.
Якщо й будуть розпочинатися якісь мирні домовленості, вони мають бути лише в разі того, що українська армія буде найсильнішою армією Європи, максимально підготовленою і військові будуть не просто соціально захищені, мати хороші зарплати, а загалом будуть привілейованою частиною суспільства,
– констатував Андрій Отченаш.
Днями міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто приїхав до Москви на переговори з російським колегою Сєргєєм Лавровим. Він повторив меседж про те, що “війна в Україні не може бути завершена на полі бою, а рішення необхідно шукати за столом переговорів”.