Ексглава “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявив, що вважає своє звільнення з посади нелегітимним. Реальною причиною він назвав накопичені 2 мільярди доларів вільних грошових коштів.
Як він зазначив у інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, таке рішення Кабінету міністрів, ставить хрест на корпоративній реформі, – пише Оbozrevatel.
“Я не вважаю, що рішення Кабінету міністрів України було легітимним. Я вважаю, що це рішення ставить хрест на корпоративній реформі. Це важливо не тільки для “Нафтогазу” або для мене особисто, це важливо для всієї системи корпоративного управління, яка будувалася останні сім років”, – заявив він.
“Ми розуміємо, що вони розраховували на наші гроші – на 10 млрд грн. Наш план був замістити дивіденди тим чи іншим платежем (технологію можна обговорювати – від ОВДП до “авансування дивідендів”) в сумі 32 млрд грн”, – сказав Коболєв.
Ексглава правління підкреслив, що на рахунку компанії на дату його звільнення перебувало понад $2 млрд вільних грошових коштів, а в підземних сховищах – 7 млрд кубометрів природного газу, що належить “Нафтогазу”, і це є підтвердженням його фінансової стійкості.
“Таким чином, фінансовим планом, який нам, на жаль, не затвердили на цей рік, ми збиралися забезпечити безпеку проходження наступної зими, забезпечити всі інвестиції у видобуток і передати на додаток до всіх стандартних податкових платежах ще 32 млрд грн”, – заявив він.
Коболєв зазначив, що у компанії була “дуже важка розмова” з Міністерством фінансів, яке нібито звинувачувало у приховуванні грошей.
“Останнім часом була дуже важка розмова з Мінфіном, який нас звинувачував, що ми якісь гроші ховаємо. Дійсно, якщо порівнювати Єдиний казначейський рахунок до випуску єврооблігацій на $1,25 мільярда, то там були незначні залишки грошей. З іншого боку, $2 млрд на рахунках “Нафтогазу”. Я бачу це головною причиною”, – заявив він.
Також Коболєв заявив, що приписаних “Нафтогазу” дірок в бюджеті не існує. За його словами, на момент його звільнення на рахунки компанії було більше 2 мільярдів доларів вільних грошових коштів, а в підземних сховищах – 7 мільярдів кубометрів природного газу, що належить “Нафтогазу”.
Крім того, як зазначив Коболєв, компанія очікувала прибуток.
“За нашим фінансовим планом, який нам, на жаль, не затвердили на цей рік, ми збиралися забезпечити безпеку проходження наступної зими, забезпечити всі інвестиції у видобуток і передати на додаток до всіх стандартних податкових платежів ще 32 млрд грн. Це план, який я комунікував прем’єр-міністру і президенту, вони про це знають. $2 млрд на рахунках “Нафтогазу” є найкращим показником здоров’я компанії. Більш того, за результатами першого кварталу цього року ми очікували отримати прибуток”, – зазначив він.
Нагадаємо, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади глави “Нафтогаз України”. Разом з ним з компанії піде і наглядова рада. Відповідне рішення, як йдеться у заяві уряду, ухвалили через “незадовільну роботу “Нафтогазу”.