У середу, 19 травня, у Верховній Раді України склав присягу народного депутата Андрій Аксьонов, який підозрюється в організації окупаційного референдуму “ДНР” 2014 року.
Він зайшов у парламент як представник партії “Порядок” після перемоги на довиборах в окрузі №50 у Донецькій області, – пише Оbozrevatel.
Традиційну промову Аксьонов виголосив під час пленарного засідання, яке транслювалося на офіційному YouTube-каналі. Виступати йому довелося з місця, оскільки трибуну заблокували проукраїнські народні депутати і скандували “Ганьба!”.
“Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про добробут Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю дотримуватися Конституції та законів України. Виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників”, – сказав новообраний нардеп.
Після його виступу заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк зауважила, що парламент ініціюватиме звернення до СБУ стосовно російського громадянства Аксьонова.
Пізніше Аксьонов сказав, що у нього немає громадянства Росії. Політик зазначив, що ніхто не бачив у нього російського паспорта.
Що відомо про Аксьонова?
Політик раніше був міським головою Добропілля, що на Донеччині. Його підозрюють в організації “референдуму” в інтересах російських терористів “ДНР”.
На проміжних виборах до українського парламенту в березні 2021 року він отримав 19 949 голосів (65,46%) на окрузі №50.
За інформацією представника України у ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі Дениса Казанського, 2014 року Аксьонов організовував “референдум” у селищі Новодонецьке, де тоді був сільським головою. Крім того, чоловік нібито має паспорт громадянина РФ, а 2018 року був оголошений у розшук за підозрою в підробці документів і корупції.
Тим часом на сайті проєкту “Чесно” нагадали, що під час агітації в окрузі №50 було зафіксовано приховану агітацію Аксьонова в день тиші та агітацію російською мовою.
А у вересні 2017 року на сесії міськради він не підтримав пропозицію вшанувати пам’ять загиблих бійців АТО хвилиною мовчання.
До того ж Аксьонов як міський голова Добропілля вступав у конфлікт із організаторами автопробігу з українськими прапорами. У спілкуванні з учасниками акції “За Єдність України” висловився, що як міський голова міг би підтримати приєднання міста до Росії.