Лікарям обіцяють 300% до зарплати: хто отримає доплату

883

Національна служба здоров’я визначила тариф, за яким платитиме лікарням за лікування коронавірусу

Медики, які лікують пацієнтів з COVID-19, отримають 300% надбавки до зарплати. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів України. На це виділили 15,7 млрд грн, яких повинно вистачити на три місяці – до кінця червня, – пише segodnya.ua.

Поки лікарі не відчули підвищення зарплат

З моменту введення карантину в Україні 90% опитаних медиків заявили, що їхня зарплата не змінилася або зменшилася, йдеться в дослідженні Active Group. Отримувати більше стали тільки 4% лікарів. Істотно знизилися зарплати у 17,9% медпрацівників. Це може бути пов’язано з тим, що на час карантину зупинені планові операції і надання стоматологічних послуг.

Разом з тим медики заявили про збільшення навантаження. За словами опитаних лікарів, їх робота стала набагато напруженішою (17,3%) або трохи напруженішою (25%). У 31,4% навантаження не змінилося, а у 13,2% – зменшилося. Не визначилися з відповіддю 13,1% опитаних.

Проте 24 квітня Кабмін виділив 15,7 млрд грн медустановам на лікування коронавірусу. До цієї суми закладено 300% надбавок лікарям, які безпосередньо контактують з хворими на COVID-19.

Що вирішив Кабінет міністрів:

  • Виділити 15,7 млрд грн на фінансування медустанов, в яких лікуватимуть від коронавірусу;
  • Додати 300% до зарплати медикам, які надають допомогу хворим на коронавірус;
  • Забезпечити ліками і медвиробами до 30 червня;
  • Три нових пакети медпослуг: екстрена допомога пацієнтам з коронавірусною хворобою, госпіталізація пацієнтів з COVID-19, використання мобільних бригад для відбору зразків матеріалів для тестування на вірус.
Фото: Javier Dussan/Government of Cundinamarca/Handout via REUTERS

Фото: Javier Dussan/Government of Cundinamarca/Handout via REUTERS

Надбавка буде для всього персоналу, задіяного в лікуванні хворих на коронавірус, включаючи медсестер, пояснює інфекціоніст Микола Чемич. Надбавку за квітень медики очікують отримати в травні.

При цьому лікарі поліклінік, які приймають хворих з COVID-19, практично не відчують доплати.

“У стаціонарі надбавка діє на весь період перебування на роботі, а в поліклініках вони розраховують на час, який пішов на консультацію хворого на коронавірус. Тобто, враховується не весь період робочого часу. З розрахунку, що на хворого виділяється 12-15 хвилин залежно від фахівця. Тому, якщо прийняв хворого з коронавірусом, то тільки на ці 12 хвилин буде надбавка плюс 300%. Це дуже малозначима цифра. Але робочий режим, графік не змінився”, – розповіла Інна Андрусович, лікар-інфекціоніст Харківської міської поліклініки №8.

Хто отримає надбавку 300%

На 15,7 млрд грн закуплять медпрепарати і медвироби, а медики отримають надбавку 300% до зарплати. Надбавку отримають медики стаціонарів, екстреної допомоги, мобільні бригади, які виїжджають додому для відбору зразків матеріалів для тестування на вірус.

Цих грошей на боротьбу з коронавірусом має вистачити на три місяці – до кінця червня. Платитиме за лікування хворих на COVID-19 Національна служба здоров’я. У НСЗУ прокоментували, що доплата медикам контролюватиметься.

Сам тариф на лікування пацієнтів з коронавірусом в умовах інтенсивної терапії становить 171 167,83 грн на місяць. Ця цифра збільшується залежно від кількості хворих, апаратів штучної вентиляції легенів і кількості лікарів, готових надавати допомогу в стаціонарі.

/ Фото: REUTERS/Susana Vera

“Оплата йтиме тільки до тих медустанов, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці установи обов’язково повинні відповідати умовам надання послуг – зокрема, мати апарати ШВЛ, команди лікарів, в тому числі анестезіологів, і так далі”, – зазначають в Нацслужбі здоров’я.

Екстрена допомога отримуватиме на місяць 12 163,64 грн від НСЗУ. Це число множиться на кількість виявлених хворих.

Мобільним бригадам, які забиратимуть матеріал для тестування на вірус, платитимуть на місяць за тарифом 50 942,05 грн. Ця сума залежить від кількості відборів зразків для тестування, медпослуг, які бригада надавала.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини