Що робити, щоб дитина завжди була здорова: 10 порад від Комаровського

19099

Кожна мама хоче, щоб її малюк ріс міцним і якомога менше хворів. Тільки, хіба можливо уберегти дитину, яка ходить в садок або школу, від мікробів, вірусів і різних інфекцій?

«Дуже навіть можливо!» — вважає відомий педіатр Євген Комаровський. І дає батькам важливих 10 порад.

Дитина повинна якомога більше бувати на свіжому повітрі

Тому скажіть «ні» телевізору, комп’ютеру і іншим аксесуарам. І вирушайте з дитиною на прогулянку в парк чи на дитячий майданчик.

І, врахуйте, що завдання малюка — бігати, стрибати, грати в квача і футбол, лазити по поперечинах і кататися з гірки. А значить, одягайте його так, щоб, активно рухаючись, малюк не спітнів.

Влітку везіть дитину не на наймодніші курорти, а в село

Нічого не може бути корисніше для імунітету, ніж чисте повітря, овочі прямо з грядки, парне молоко, купання в річці і ходіння босоніж по траві.

Заряду здоров’я, який отримає карапуз, проводячи літо у бабусі і дідуся, йому повинно вистачити на весь рік.

Не мучте дитину стерильністю

Дитина, яка звикла жити в умовах підвищеної стерильності — вельми «ласа здобич» для вірусів і мікробів. А трохи пилу і бруду тільки загартують її імунну систему.

Так що, коли на прогулянці малюк упустить на землю яблуко, витріть його серветкою і знову давайте дитині — нічого страшного не станеться.

Не захоплюйтеся аптечними вітамінами

Тому що, це все одно «хімія». Намагайтеся, щоб усі корисні речовини дитина отримувала природним шляхом — з фруктами, овочами, злаками, молочними і іншими продуктами.

Не годуйте дитину насильно

Якщо дитина здорова, але відмовляється їсти — це вина не його, а батьків. Вручіть карапузові м’яч, скакалку або ролики — і відправляйте його «за апетитом». Ось побачите, набігавшись і награвшись, він сам закричить: «Хочу їсти!»

Не дозволяйте дитині їсти багато солодкого

Швидкі вуглеводи — це вірний шлях до порушення обміну речовин і ожиріння. Так що, «геть» шоколадки, тістечка, торти і Кока-колу. І, хай живуть яблука, банани, виноград та інші фрукти-ягоди.

Слідкуйте за регулярною роботою кишечника

Постійні запори або проноси послаблюють імунітет малюка. Тому кишечник у дитини повинен працювати «як годинник» і регулярно випорожнятися.

Для цього в його меню повинні бути продукти з великим вмістом клітковини — каші, овочі, цільнозерновий хліб. Важливо, щоб дитина отримувала достатню кількість рідини, а не харчувався всухом’ятку.

Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний режим

Найкраща температура для здоров’я — 20  С, а вологість повітря — не менше 50%. Не забувайте регулярно проводити в дитячій вологе прибирання, а також провітрювати кімнату перед тим, як укладати малюка спати.

І заберіть з дитячої кімнати «пилозбірники» — килими, важкі штори, м’які меблі. Тому що вони часто стають причиною алергії.

Не бійтеся «дитячих» хвороб

Багато батьків не наважуються віддавати дитину в дитячий садок саме через загрозу захворіти на вітрянку або краснуху. Остерігатися цього не потрібно. Якщо не в садку, то в школі ваш карапуз все одно «підхопить» інфекцію. А, чим старша дитина — тим більша ймовірність ускладнень. Так що, «дитячі» хвороби краще переносити в ранньому дитинстві.

Заздалегідь готуйте дитину до дитячого садка

Переведіть дитини на режим годування і сну, як в садку. Не обмежуйте її спілкування з іншими дітьми. Найчастіше залишайте малюка на бабусь-дідусів.

Тоді, ваш карапуз швидше і легше звикне до дитячого садка. І зможе уникнути психологічного стресу, який теж часто буває причиною хвороб.

Джерело: Пошепки

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини