Академія наук вищої школи закликала президента України Володимира Зеленського ветувати закон 4201 про скасування переведення годинників. Його Верховна Рада ухвалила 16 липня.
Цим законом Рада скасувала в Україні літній час. Утім, науковці не підтримують таке рішення, – пише 24 канал.
Скасування літнього часу збільшить витрати на електроенергію
Голова Академії Олександр Наконечний на прикладі Києва пояснив, що згідно із прийнятим законом у столиці тепер наприкінці червня світатиме о 3 годині ранку, а сутенітиме – о 20 годині вечора. Наразі часові позначки – 4 та 21 години відповідно.
За словами науковців, таке рішення збільшить витрати на електроенергію у вечірні години у весняні, літні та осінні місяці. І це відчуватиметься в умовах відключень світла. А у ранкові години – сонячне світло витрачатиметься дарма.
“У ранкові години сонячне світло буде витрачатися марно. Тож наступний крок, до якого змушена буде вдатися влада в умовах дії законопроєкту 4201, – це запровадити гнучкий графік початку робочого дня в різних регіонах держави, що цілком нівелює ефект часової “стабільності”, який повинен забезпечити законопроєкт 4201″, – пишуть у своєму зверненні науковці.
Також у зверненні Академії мовиться, що в багатьох країнах світу досі переводять годинникові стрілки, а Верховна Рада ухвалила своє рішення про скасування літнього часу без висновків науковців.
“Провідні держави світу далі практикують переведення годинникових стрілок на годину в літні місяці. Так роблять у майже всіх штатах США, провінціях Канади, Великій Британії і всіх без винятку державах ЄС… Натомість відмовилися від використання літнього часу такі недемократичні держави, як Росія, Білорусь і Китай”, – кажуть вони.