Україна перемагає у ракетно-дроновій війні, ППО Росії у стані хаосу, – The Telegraph

454

Україна успішно вражає російський флот у Чорному морі, топлячи один за одним корабель окупантів. Це говорить про те, що Київ перемагає у ракетно-дроновій війні.

Про це написав колишній офіцер Королівського флоту Великої Британії, експерт з ППО Том Шарп у своїй авторській колонці для видання The Telegraph. Він зазначив, що рівень інтенсивності українських ударів по російських кораблях, портовій інфраструктурі та енергооб’єктах вражає, – пише 24 канал.

Україна ефективно використовує ATACMS для ураження флоту

Шарп написав, що наприкінці минулого тижня відбулася скоординована атака на порт Новоросійська, Туапсинський нафтопереробний завод і розташований поруч нафтовий термінал. Під час атаки використовувалися безпілотники, в тому числі морські. Попри зусилля російських сил оборони зірвати атаку, це не вдалося зупинити.

Крім того, в неділю, ракети ATACMS були націлені на пірс у Севастополі, в результаті чого затонув тральник “Куровець”. Цей корабель був одним з небагатьох російських військових кораблів, які залишилися в Криму, а не шукали притулку в Новоросійську.

Також, за словами експерта, є непідтверджені повідомлення про те, що ракетний корвет класу “Каракурт” був уражений під час тієї ж атаки. Якщо це правда, то знищення цього судна, потенційно озброєного грізними ракетами “Калібр”, стало б значним ударом по Росії.

Шарп зазначив, що втрата одного або, можливо, двох кораблів є важливою на кількох рівнях. По-перше, багато хто вважав, що точність ATACMS близько 9 метрів недостатня для використання проти кораблів.

Однак, за словами автора колонки, попри те, що українські сили використовують моделі ATACMS, які розсіюють боєприпаси розміром з гранату, сумнівно, що ці ракети самі по собі могли б потопити корабель.

З усім тим, ці ракети відомі своїми бронебійними властивостями і мають потенціал для знищення танків. Влучання такої потужної ракети в корабель неодмінно призведе до значних пошкоджень, але неконтрольований вогонь може призвести до потоплення судна.

Цілком можливо, що українці насправді використовували варіант ATACMS із більшою унітарною боєголовкою вагою 213 кілограмів. Це, безсумнівно, може потопити корабель, – пише Шарп.

Однак, за словами експерта, загадковим є той факт, що якщо українці мають унітарну бойову частину ATACMS, то чому ще не використовували його для націлювання на Керченський міст. Зокрема, як пише Шарп, з нещодавнім будівництвом росіянами залізниці, що полегшує транспортування товарів з Росії до Криму через “сухопутний міст” на північ від Азовського моря, стратегічне значення Керченського мосту як логістичного маршруту постачання зменшилося. Попри це, міст залишається важливою ціллю для України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини