За 25 хвилин може затопити столицю: чи витримає Київська ГЕС удар “Цирконом” і що буде далі

825

В КМВА запевняють, що за гідротехнічною спорудою цілодобово наглядають.

У соціальних мережах кияни активно обговорюють тему можливого прориву дамби Київської ГЕС у разі влучання у неї російською ракетою типу “Циркон” чи “Кинджал” та затоплення Києва водою з водосховища, – пише ТСН.

Хвилювання столичних жителів посилилося після того, як ворог завдав ракетного удару по ДніпроГЕС. Зруйнувати конструкцію дамби росіянам не вдалося, але ніхто не може гарантувати, що завтра їм не стукне в голову ідея вдарити по Київській ГЕС. Бив вже ворог і по Канівській та Дністровській ГЕС.

Удар ракети та великий потоп
Тим часом у Мережі з’явився відеоролик з моделюванням на карті, як після ракетного удару, вода з Київського моря почергово затоплює різні райони столиці. Голос за кадром каже про чотириметровий потік води, який за 25 хвилин затопить Оболонь, Поділ, Троєщину, Русанівку, Березняки, Корчувате, Харківський масив.

Автори додають, що це лише припущення та фантазія ворога, мовляв, дамбу Київської ГЕС може зруйнувати лише ядерний удар або влучання потужного метеорита з космосу.

Киянам розповідають про можливе затоплення деяких районів міста за 25 хвилин / колаж ТСН.ua / ©

Варто зазначити, що новини про можливий прорив дамби Київської ГЕС, час від часу лунали у інформаційному потоці ще до війни, але, як зазначають фахівці, сприймати їх потрібно спокійно та виважено.

Загроза від Київського моря

Наскільки надійно захищена Київська ГЕС і чи загрожує місту потоп сайт ТСН.ua розпитав Сергія Попка, начальника Київської міської військової адміністрації.

– Наскільки надійна споруда Київської ГЕС і чи є загроза потопу для столиці у разі прориву греблі?

– Київське водосховище – найвище по течії з каскаду шести водосховищ на річці Дніпро. Його приблизний об’єм – 3,7 кубічних кілометри води. Об’єм – колосальний. З точки зору виключно чистої фізики, якщо прибрати греблю, то така надпотужна маса води теоретично здатна призвести до катастрофічних наслідків не тільки для Києва, а й до багатьох територій вздовж русла Дніпра.

Зокрема, у Міністерстві інфраструктури заявляли, що руйнування Київської дамби може призвести до руйнування Канівської, Кременчуцької та інших гребель каскаду. Це лише теоретично. Тому що інженери, які будували греблю, в першу чергу дбали про безпеку. Тому в міцність дамби закладалися різні варіанти навантажень чи варіанти надзвичайних подій.

Київська ГЕС / © Вікіпедія

З початком повномасштабного вторгнення і виникненням прямих воєнних загроз для греблі Київської ГЕС безпекове питання захисту цивільного населення Києва та інших населених пунктів розглядалося системно фахівцями різних профільних установ та організацій.  Зокрема, свої дослідження проводило “Укргідроенерго”. І за результатами цих досліджень фахівці “Укргідроенерго” дійшли висновку, що гребля збудована зі значним запасом міцності та стійкості, і зруйнувати чи суттєво пошкодити гідротехнічні споруди ракетою не так просто.

За фаховими розрахунками “Укргідроенерго” вони не прогнозують критичної загрози для населення у разі ракетного обстрілу російськими військами греблі Київського гідровузла.

Можуть лише пошкодити греблю

– Чи можуть зруйнувати дамбу російські “Циркони” та “Кинджали”?

– Так, дійсно рашистські ракети можуть пошкодити металеві затвори греблі. Це потенційно може призвести до неконтрольованого витоку води з Київського водосховища. Буде короткочасне підтоплення деяких територій нижче греблі по течії Дніпра. Але, за прогнозами “Укргідроенерго” ці зони підтоплення будуть незначними і всі оперативні служби та мешканці будуть оповіщені про таке підтоплення завчасно.

Київська ГЕС / © dfaw.livejournal.com

Витримає будь-яку ракету
Своєю чергою, за словами Олександра Сергієнка, директора аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”, Київська ГЕС проєктувалася і будувалася в розпал холодної війни.

“Будуючи споруди Київської ГЕС, проєктанти закладали у об’єкт можливість найгіршого сценарію розвитку подій, а це – ядерний удар. Дамба Київського моря – величезна маса бетону, вона дуже стійка. Тому навіть пряме влучання сучасних потужних ракет типу “Циркон”, з бойовою частиною в 1 чи 1,5 тони не повинно призвести до руйнування споруди та прориву води”, – розповідає сайту ТСН.ua Олександр Сергієнко.

Експерт пригадує минулорічний підрив росіянами греблі Каховської ГЕС.

“Тут ключове у тому, що вибух стався всередині Каховської ГЕС, куди росіяни завезли величезну кількість вибухівки. Вибухнуло у тілі греблі, а не ззовні. Це й стало причиною таких масштабних руйнувань та стрімкого витікання води. Зовнішній вибух ніяк би не пошкодив цю бетонну споруду”, – зазначає Сергієнко.

Він додає, що гребля Київської ГЕС весь час охороняється, а під час війни заходи безпеки посилені в рази. Тому ворог може вплинути на споруду лише ззовні.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини