Дружина українського військовослужбовця Андрія “Апостола” Смоленського, який втратив на фронті зір, частково слух та дві руки, Аліна розповіла, що у ролі партнерки важкопораненого вояка отримує багато недоречних висловлювань від оточення.
Серед них побажання знайти “здорового” супутника по життю, уникання спілкування із важкопораненим чоловіком, а то й цілковите ігнорування того, що сталося, – пише OBOZ.UA.
В інтерв’ю ТСН Аліна Смоленська розповіла, що чимало людей нетактовно стверджують, що стан коханого є перешкодою її щасливого життя, але у шлюбі пара вже 4 роки, а наслідки служби чоловіка в ЗСУ не стали перепоною стосункам. Тому вона зазначила декілька речей, яких варто уникати при розмові із близькими важкопораненого: ігнорування через страх сказати щось не те та власні судження.
“Краще щось сказати, аніж просто боятися і не дзвонити, не писати, не робити взагалі нічого, боячись якось нашкодити. Тому що бездіяльність також засмучує. Ти також можеш відчувати самотність, або ніби від тебе відвернулися твої люди. Я б не хотіла, щоб дружини, родичі військових відчували себе самотніми”, – зазначила вона.
Неприємною для жінки ситуацією є побажання кращого життя, але не в стосунках із важкопораненим коханим. “Другий момент, це тоді, коли кажуть: “А ти залишишся із ним? А ти не думала кинути його та почати своє життя заново?” Це нетактовні питання. Абсолютно невлучні до цієї ситуації. Звісно, якщо я зі своїм чоловіком, я його люблю, чому я його маю залишати?” – розповіла Смоленська.
Ще однією проблемою є відсутність поваги до військового. Як зазначила жінка, її дратує, коли “люди підходять до мене, коли він [чоловік] поруч, і починають говорити зі мною” про коханого Андрія. “Мені неприємно, що мого чоловіка не помічають, хоча він така ж людина, як і ми всі”, – пояснила вона.
Зокрема, Аліна Смоленська засвідчила, що життя на важкому пораненні близької людини не закінчується і хоч воно передбачає чимало неочікуваних проблем, це не означає “мученицьке” існування.
“І ще один важливий момент, коли люди роблять висновки замість тебе і вважають, що, якщо ми опинилися в такій ситуації, це значить, в їхньому розумінні, кінець життя, що ми не зможемо нормально жити. Нам так важко. Ми такі бідні-нещасні й все життя у нас буде мученицьке”, – розповіла жінка.
27-річний Андрій Смоленський отримав поранення 9 місяців тому на південному фронті, коли підіймався з траншеї. Тоді чоловік втратив зір, частково слух та дві руки. Дізнавшись про це, його дружина негайно поїхала до лікарні, і там намагалася підтримати коханого.
“Я сказала: “Ми сім’я. Не переживай. Звісно, будуть важкі моменти, але ми разом”. За останні три місяці я, здається, полюбила його ще сильніше. Він дав мені стільки мотивації, стільки натхнення”, – розповідала вона в інтерв’ю BBC.