Небезпечніша за “Кинджал”: за скільки хвилин “Циркон” долітає до найбільших міст

554

Ракета “Циркон” при наближенні до цілі розганяється до 9 100 кілометрів на годину, а іноді й більше. До міста на Півдні України вона може долетіти менш ніж за хвилину.

У Силах оборони Півдня повідомили, що ракета Циркон долітає до українських міст за лічені хвилини, – пише 24 канал.

Час підльоту ракети “Циркон” до українських міст

Раніше видання Defense Express зауважило, що ракета “Циркон” ще небезпечніша, ніж “Кинджал”. При наближенні до цілі вона розганяється до 9 100 кілометрів на годину, але може розвивати й більшу швидкысть. Бойова частина становить 300 – 400 кілограмів.

Згідно з повідомленням Сил оборони Півдня, “Циркон” нібито може долітати:

  • До Одеси, Херсона чи Миколаєва – менш ніж за 1 хвилину.
  • До Дніпра чи Запоріжжя – до 2,5 хвилин.
  • До Кропивницького – до 3 хвилин.

Орієнтовний час підльоту “Циркону” до інших міст країни з огляду на ці дані:

  • До Києва – 3,5 хвилини,
  • До Вінниці – 3,6 хвилини.
  • До Харкова – 3,9 хвилини,
  • До Львова – 5,3 хвилини.

Однак згодом видання Defense Express сказало, що ці дані не відповідають дійсності.

Справа в тому, що такі “розрахунки” не мають відношення до реальних. Зокрема вказується, що швидкість “Циркона” складає 9000 км/год. Скоріш за все, ці дані були взяті з публікації Defense Express, щодо отриманих з власних джерел швидкості “Циркона”, який дійсно виявився гіперзвуковим. Але справа в тому, що 9000 км/год – це прямий результат переведення зазначених 7,5 Махів, які є тимчасовою короткочасною швидкістю, коли ракета починає пікірування до цілі. Водночас оціночна швидкість на основній маршевій ділянці складає 5,5 Маха,– пояснило видання.

Експерти зазначили, що якщо не сильно вдаватися у суть та фізику, 7,5 Махів якраз справді дорівнюють близько 9 000 кілометрів на годину. Однак це короткочасна максимальна швидкість, а основу ділянку маршруту “Циркон” долає на 5,5 Махів. А це вже на умовній висоті 30 кілометрів – 5 973 кілометрів на годину.

Тобто можна було б сказати, що у випадку атаки по столиці є близько 7 хвилин, якщо для пуску окупанти використовують “Об’єкт-100” під Севастополем, або близько 6 хвилин у випадку пуску з мису Тарханкут, якщо його запускають з модернізованого “Бастіону”. Однак це наразі невідомо.

Для обрахування точного підльотного часу необхідно мати точні параметри ракети, її швидкості, висоти польоту, точної траєкторії загалом з урахуванням маневрів. Тим паче, у “Циркона” вона аеробалістична. Тому наразі навряд хтось взагалі точно може сказати, який з точністю до секунди підльотний час “Циркона” до будь-якого міста України. Але більш важливим параметром є те, наскільки швидко сам запуск ракети буде зафіксований, проведена ідентифікація та через скільки буде оголошено попередження про загрозу. А це вже дійсно означає, що залишається дуже обмаль часу для того, щоб знайти безпечне місце, – зазначили у Defense Express.

Попередньо, ворог вже двічі використав цю ракету проти України. “Цирконом” окупанти атакували столицю 7 лютого та 25 березня. В обох випадках ракети збили, однак навіть їхні уламки завдали дуже серйозних пошкоджень.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини