Українські журналісти провели розслідування, під час якого викрили ще одного недобросовісного бізнесмена. Микола Корецький – чинний депутат Полтавської облради та власник одного з найбільших в країні виробників комунальної техніки, який досі має підприємства у Росії.
Детальніше про резонансне розслідування 24 Каналу розповів головний редактор NGL.media Олег Онисько. Зауважимо, що бізнесмен надіслав виданню повідомлення, де описав свої зв’язки з російськими компаніями.
Як журналісти дізналися про заборонений бізнес Корецького
Журналісти NGL.media періодично здійснюють моніторинг публічних тендерів, де використовуються бюджетні гроші. Під час одного з них звернули увагу, що багато органів місцевого самоврядування купують комунальну спецтехніку в компанії “Альфатекс”, яка є другим найбільшим постачальником такої техніки в Україні.
У бізнес-системі моніторингу YouControl відразу позначено, що компанія “Альфатекс”, власником якої є Микола Корецький, “має ймовірні зв’язки з Росією”.
Це вже червоний прапорець, тому нас це зацікавило, й ми почали глибше досліджувати у російських реєстрах. У такий спосіб виявили російські компанії полтавського депутата. Те, що Корецький говорить, що ці компанії не працюють – неправда,
– наголосив Онисько.
Компанії чинного депутата Полтавської обласної ради активно працюють, приносять непоганий прибуток й, очевидно, сплачують податки до російського бюджету.
“Нам здається, що українські громадяни й поготів органи місцевого самоврядування, які купують таку техніку, мали б знати з ким мають справу”, – додав головний редактор NGL.media.
Чи чесний український бізнес депутата
Під час розслідування журналісти NGL.media не виявили відвертих порушень чи завищення цін. Однак йдеться більше про моральну сторону, адже людина, попри заперечення, продовжує вести бізнес у країні-агресорі.
З одного боку, в Україні немає зобов’язання для бізнесменів, які вели справи в Росії, позакривати всі фірми. У нас є багато достатньо відомих людей, які досі зберігають майно в Криму, зокрема, й бізнес.
Як зауважив Онисько, одним з найбільших замовників фірми “Альфатекс” є оператор газотранспортної системи України. Зазвичай постачальники заповнюють спеціальну форму, де вказують, чи пов’язані з бізнесом країни-агресора Росії та Білорусі.
Корецький заповнював таку форму й вказував, що діяльність цих фірм припинена, саме тому він виграв тендер на понад 50 мільйонів гривень. Однак це очевидна брехня, адже фірми продовжують працювати. На цей факт можуть звернути увагу правоохоронні органи, – мовив головний редактор NGL.media.