Рівень води у Дніпрі повернеться до стану 1940-х років: Каховське водосховище спустошується

2481

Після того як окупанти підірвали Каховську ГЕС, рівень води у водосховищі почав знижуватись, а в певних районах Херсона, навпаки, підійматися. Ймовірно, ситуація з водою в Дніпрі в недалекій перспективі може повернутись до того стану, який був до побудови греблі.

Про це пише 24 канал, посилаючись на Defence express

Історія Каховського водосховища розпочинається у 50-х роках минулого століття після початку роботи гідроелектростанції в цьому регіоні. Існувало воно усі ці роки завдяки греблі, що затримувала воду, однак 6 червня її зруйнували росіяни.

Історичні карти 1943 року

Аналітики з Defence express знайшли мапи, на яких видно, який вигляд мало Дніпро до побудови на ньому цієї дамби та створення водосховища.

Однак стверджувати, що вода стовідсотково повернеться до рівня 1940-х років не варто, адже вище Запоріжжя існує каскад ГЕС, який продовжує функціонувати та впливати на ситуацію.

Який вигляд мав Дніпро до побудови греблі

Зазначимо, що замість водосховища на Дніпрі в той час в тому районі були величезні заболочені плавні. Власне, їх затопила влада, коли створювала греблю.

Додамо, що довжина Каховського водосховища до підриву греблі становила 230 кілометрів. Як відомо, воно тягнеться від Запоріжжя аж до Нової Каховки та має:

  • середню ширину – у 9,4 кілометра;
  • найбільшу ширину – у 24 кілометри;
  • загальну площу – у 2 155 квадратних кілометрів;
  • об’єм – у 18,2 кубічних кілометрів.

Це водосховище було важливим, зокрема, для функціонування Запорізької АЕС в Енергодарі. Завдяки йому відбувалось охолодження реакторів.

Поки ситуація така, що води хватає для роботи ЗАЕС, однак не виключено, що все може змінитися.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини