У 2011 році українські глядачі вперше побачили на своїх екранах популярний у всьому світі проєкт “Голос країни”. Переможцем першого сезону української адаптації став 23-річний Іван Ганзера із села Калинове Харківської області. Він підкорив усіх чотирьох членів журі виконанням композиції “А ми удвох”, тому вони безумовно натиснули на заповітні кнопки та розвернулися до хлопця. Тільки після цього зіркові тренери побачили, що вокаліст – слабозорий.
Серйозні проблеми із зором унаслідок родової травми не завадили Івану подолати всі етапи шоу, а у фінальному прямому ефірі здобути перемогу. Минуло 12 років, а музикант продовжує співати. У нього є любляча дружина та маленька дочка, проте не обійшлося і без гірких втрат. OBOZREVATEL вирішив розповісти, як склалося життя тріумфатора першого сезону найвокальнішого проєкту країни.
Зі своєю майбутньою обраницею Іван познайомився саме завдяки шоу і цей “приз” він вважає головним на “Голосі країни”. Ольга приїхала на один із прямих ефірів, щоб особисто підтримати свого фаворита. Після зйомок підійшла до Ганзера з проханням сфотографуватися, але той відмовив, чим дуже засмутив дівчину. Це помітив тато вокаліста та закликав сина зробити знімок із фанаткою. Вони розспілкувалися та вирішили продовжити знайомство в онлайні.
Листування затяглося на пів року, але зрештою Іван наважився покликати дівчину на побачення. Пара почала зустрічатися, а незабаром вони з’їхалися. При цьому мама артиста була проти їхнього союзу. Вона шукала для сина “спокійнішу” кандидатуру, а Ольга виявилася, як розповідав сам виконавець, “з вогником”.
Втім, Ользі вдалося стати справжньою опорою для коханого. Вона взяла на себе не тільки всі домашні обов’язки, а й почала працювати менеджером зіркового чоловіка, допомагаючи йому в організації концертів, записі пісень та інших творчих справ. А ще дружина ощасливила артиста красунею-дочкою, якій уже 9 років. Малу назвали Софією на честь Софії Ротару і вона стала ще одним головним досягненням Ганзери.
Як можна зрозуміти за соцмережами вокаліста, раніше сім’я разом багато подорожувала. Вони купили квартиру у місті Коростень, що на Житомирщині, а Іван продовжував займатись музикою.
Після 2014 року він особливу увагу приділив виступам перед військовими в зоні АТО. Часто туди їздив, щоби підтримати бойовий дух бійців душевними українськими піснями.
Однак саме в той момент підтримки потребував і сам Іван, адже в його сім’ї сталося горе – померла мама. У жінки діагностували тяжку форму раку. Саме вона найбільше вірила в талант та успіх сина-співака: вкладала у його розвиток гроші, яких завжди так не вистачало, підтримувала морально і не давала опустити руки.
Коли стало відомо про недугу рідної людини, переможець “Голосу країни” з батьком вирішили продати автомобіль та будинок, а всі гроші віддали на лікування. Зусилля лікарів не дали результатів і жінка померла.
Музика стала порятунком для Івана, як і регулярні виступи перед військовими. Після анексії Криму та початку війни на Донбасі музикант випускає трек із промовистою назвою “Путіну хана”.
Після повномасштабного вторгнення ця пісня набула нової хвилі популярності, а Ганзера ще активніше почав виступати перед військовими, медиками, пораненими бійцями, дітьми та всіма українцями, які потребують підтримки творчістю.
Іван дає багато концертів та вірить, що перемога не за горами. За час повномасштабної війни він багато встиг пережити. Перебуваючи на Житомирщині, він із сім’єю кілька разів мало не опинився за крок до загибелі.
“У нас були постійні прильоти. Перший стався 27 лютого, коли над нашим будинком літак випустив ракету і вона потрапила до продовольчих складів, які колись давно були танковими боксами. І це за 300 метрів від мого будинку. Ми сиділи в підвалі, і я на той момент думав, що вже все… Була дуже сильна вибухова хвиля… Коли чуєш, як літак летить десь удалині, а потім раптом він спускається на тебе, то таке відчуття, що зараз він залетить у підвал і все рознесе. Це жахливо. А потім у березні був ще один прильот. У нас у Коростені є історичне місце, називається “Скеля”. Це ще за Сталіна будувався прихисток. Люди ховалися там під час тривоги, а росіяни скинули туди бомбу прямо на людей. І це ще ближче до мого будинку. Там така вирва, що якби я туди впав, то не виліз би”, – розповідав Ганзера в інтерв’ю “Апострофу”.
Крім того, на кордоні з Росією у Харківській області мешкає рідна сестра музиканта. Населений пункт окупували першого ж дня вторгнення, тому жінка не зуміла виїхати. Під час окупації вона з чоловіком опинилася в полоні, а врятуватися їм вдалося лише наприкінці липня минулого року.
“Вони багато пережили. Голод. Обстріли, і навіть побиття. Але зараз усе позаду, і вони вже в безпечному місці. Швидше за все їм не буде куди повернутися після нашої перемоги. Сподіваюся, що Європа зустріне їх добрими людьми на шляху. Як сказала сестра, після пережитого вона тепер розуміє, що жила неправильно: “Працювали, будували. І тепер нічого нема. А життя вже минуло. Так і не встигла пожити для себе. Не шкодую ні про що. Головне, ми вижили. Ти не уявляєш, як хотілося жити”, – розповідав артист шанувальникам у себе в Instagram.