Василю Сліпаку виповнилося б 47 років – оперний співак та воїн 2016-го загинув за Україну

2044

У понеділок, 20 грудня, виповнюється 47 років з дня, коли народився Василь Сліпак – знаменитий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, Герой України, волонтер, учасник Євромайдану та боєць АТО (позивний “Міф”).

29 червня 2016 року близько 6-ї години ранку воїн був убитий кулею снайпера. То була його третя поїздка на Донбас: Сліпак воював у складі 1-ї штурмової роти добровольчого корпусу “Правого сектора”, передає Обозреватель.

Ціною власного життя він врятував побратимів: українські захисники відбили атаку на Луганське (Донецька область) з боку Дебальцевого та перейшли в контрнаступ, потіснивши ворога з двох позицій біля Логвинового.

Василь Сліпак народився 20 грудня 1974 року у Львові. У 9-річному віці став вихованцем Львівської академічної хорової капели “Дударик”, де співав упродовж 11 років; випускник Львівської консерваторії.

Василь мав унікальний голос (контртенор). 1994 року він отримав гранпрі на міжнародному конкурсі в Парижі, а незабаром йому запропонувала контракт Паризька національна опера. У столиці Франції українець залишався 19 років, протягом яких виступав також на “Радіо Франс” та їздив на гастролі. Сліпак знав сім мов; здобув безліч престижних міжнародних нагород.

Під час Євромайдану у Василя був контракт в опері, але він брав участь в акціях у Парижі, давав благодійні концерти, надсилав допомогу протестувальникам у Київ.

Коли почалася війна на Донбасі, Сліпак заснував благодійну організацію “Українське братство”, а пізніше, в травні 2015 року, поповнив лави добровольців “Правого сектору”. Брав участь у боях у Пісках, за Авдіївку, отримав поранення.

Вдруге він вирушив на фронт у вересні 2015 року – воював на лінії розмежування у Водяному. У жовтні повернувся до Франції, а в червні 2016 року знову опинився на сході України, щоб доставити зібрану для захисників допомогу. З ними він хотів залишитися на півроку, але за кілька днів загинув у бою за Україну.

У Василя Сліпака був позивний “Міф” (скорочено від “Мефістофель” – імені героя опери “Фауст”). Близькі воїна не підозрювали, що він залишив сцену заради захисту України. Родині він сказав, що надає волонтерську допомогу українським бійцям.

Як пізніше розповів старший брат героя, Орест Сліпак, перед тим, як піти на війну, кар’єра Василя різко пішла вгору: контракти сипалися один за одним. Проте знаменитий співак обрав інший шлях і всі свої заощадження віддав на фронт.

“Усі його рахунки вичищені до нуля… Нічого не залишилося. За три роки брат віддав фронту всі свої заощадження. Про це ми дізналися вже після його смерті”, – згадував брат воїна. Саме він колись відвів Василя до хорової капели “Дударик”, оскільки дитина почала співати практично тоді, коли й говорити.

“Василь не планував повністю віддаватися війні. Просто був дуже активною людиною. Для нього важливо було бути там, де він потрібен: на сцені та на війні”, – розповідала подруга героя Ганна Чесановська.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини