“Україна та Путін разом у цьому світі не виживуть, має залишитися хтось один”- Портников

895

Росія втратила інтерес до переговорів у “нормандському” форматі, усвідомивши, що Україна не має наміру перед нею капітулювати. Вже 2022 року агресор може спробувати окупувати нові території нашої держави. Можлива й енергетична війна.

Російсько-український конфлікт – це фактично “гра на виживання”, оскільки разом путінська Росія та незалежна Україна не виживуть. Про це та багато іншого в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів журналіст і публіцист Віталій Портников.  Далі наводимо його пряму мову.

Путін говорить, що Україна має борг перед РФ і нанизує одну претензію на іншу

Це постійна риторика російського керівництва, яке весь час говорить, що було неправильно проведено процедуру розділу радянського майна. Усе це не відповідає дійсності. Очевидно, що Путін просто нанизує одну претензію до України на іншу. Я не думаю, що це має серйозне значення.

Росія відмовилась від “нормандської” зустрічі: Путіну не потрібні розмови

Зустріч міністрів закордонних справ у “нормандському” форматі без Росії – це не зустріч міністрів закордонних справ у “нормандському” форматі. Весь сенс “нормандського” формату в тому, що там є Росія, яка окупувала нашу територію.

Ми можемо зустрічатися з міністрами закордонних справ Німеччини, Франції, будь-яких інших країн від Австралії до Японії, але якщо Росія не бере участі в “нормандському” форматі, це означає, що ми не просуваємося далі в пошуку шляхів відновлення нашої територіальної цілісності та закінчення конфлікту.

Весь сенс “нормандського” формату в участі Росії. Німеччина і Франція – посередники, Україна і Росія – сторони конфлікту. Без однієї зі сторін конфлікту немає “нормандського” формату. Крапка.

Після умовної зустрічі в Парижі для президента Володимира Путіна стало очевидно, що президент Володимир Зеленський не готовий капітулювати перед ним, на що очікували в Москві у 2019 році після перемоги Зеленського на виборах президента.

З цього моменту Росія втратила інтерес до цих форматів. І що тут дивного? Я б на місці Путіна теж втратив. Він же хоче загарбати Україну, а не розмовляти про щось.

Путіну не потрібен "нормандський" саміт, тому що Україна не капітулювала.Що буде 2022 року? Є два варіанти: поганий і ще гірший

Вибори в Росії мають формальний характер. Президент Путін може залишатися на своїй посаді до 2042 року. Тому пропоную в 2042 році, якщо на той момент Україна не буде окупована російськими військами, повернутися до цієї дискусії.

Є два сценарії. Або такий, як зараз, або погіршений. Позитивного сценарію не існує. В 2022 році може бути як отакий військовий конфлікт на лінії розмежування, так і спроби Росії окупувати більшу частину української території, включно з усією територією України.

Україна може бути окупована, якщо ми зазнаємо поразки у війні. Просто треба готуватися до того, щоб така окупація не відбулася.

Але треба усвідомлювати, що в разі серйозної військової операції Росії це призведе до сотень тисяч жертв, до мільйонів біженців, до розладу української інфраструктури – економічної і соціальної, – тощо.

На цих руїнах громадяни, які залишаться живі, побудують нову Україну. Це факт. Але хотілося б, щоб було інакше, щоб до цього не довели. Саме тому такими важливими є міжнародні зусилля, які не допустять цієї катастрофи.

Якщо великої спеціальної операції Росії з окупації нових українських територій не буде, конфлікт на Донбасі триватиме в тому вигляді, в якому ми його бачили останні роки – з людськими жертвами, з провокаціями.

Звичайно, буде й енергетичний тиск Росії, якщо у нас буде холодна зима. Ми можемо опинитися в країні, в якій на кілька днів виключатимуть світло і тепло. І це теж може стати серйозним ударом по українській інфраструктурі. Такі дії від Росії теж можна очікувати.Прогноз по Донбасу на 2022 рік: є два сценарії.

Путін готовий до пекельних санкцій

У президента Росії Володимира Путіна є чітка ціль: демонтаж української держави. Він точно знає, що Захід не буде діяти воєнним чином. До всіх інших втрат він готовий.

У Росії останніх 8 років переконують олігархів та інших бізнесменів переказувати гроші в Росію. Російське політичне керівництво чітко говорить, що держава не відповідає за збереження грошей тих, хто не переведе їх із Заходу. Російські силовики не можуть їздити за кордон останнє десятиріччя. Їм заборонено. Російські чиновники не можуть відвідувати закордон без попереднього дозволу свого начальства.

Росія вже давно створила паралельну SWIFT систему. Зараз до цієї системи приєдналася Білорусь. Росія може продавати свій газ і нафту на азійський ринок у разі, якщо Європа відмовиться від російських енергоносіїв.

Що ще потрібно, щоб приборкати Росію?

Звичайно, це буде дуже серйозним ударом по російській економіці, але Путін абсолютно не цікавиться, як живе звичайний росіянин. Його цікавить, як живе сам Путін з найближчим оточенням. У них буде все прекрасно. Вино з плантацій у Геленджику знову подаватимуть на прийомах у Кремлі.

Російсько-український конфлікт – це гра на виживання

Виникає питання: чи готові до таких втрат ми? Тобто чи є у нас також таке серйозне бажання зберегти цю державу, як у Путіна її знищити? Більше нічого не має значення. Все решта – це лірика.

Якщо у нас не буде такого серйозного бажання, звичайно, рано чи пізно над Києвом буде російський триколор. Якщо у нас буде таке бажання, отже, рано чи пізно путінський режим впаде.

Це гра на виживання. Хтось має тут залишитися один. Україна і Путін разом на цьому світі не виживуть.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини