“На Україну чекає новий спалах COVID-19, від важкої хвороби врятують вакцини” – Бриль

914

Дельта-коронавірус більш небезпечний, ніж попередні версії COVID-19, ним можуть заражатися навіть щеплені першою і двома дозами вакцини. Проте щеплення рятує від тяжкого перебігу захворювання. Новий спалах коронавірусу в Україні восени практично неминучий.

Вакцина від COVID-19 не є небезпечною для вагітних і не призводить до смерті в довгостроковій перспективі. Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 і постковідних уражень в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль. Далі наводимо його пряму мову, – пише OBOZREVATEL .

Дельта-COVID почав “обходити” вакцини, але щеплення продовжує захищати

Цей варіант коронавірусу більш заразний. Він становить небезпеку для нещеплених найбільшою мірою. Для тих, хто перехворів, і тих, хто щеплений одиничною дозою, звичайно, ризики нижчі, ніж у невакцинованих. Ті, хто зробив щеплення другий дозою, теж можуть відчути його на собі, але значно меншою мірою, ніж попередні групи. Певною мірою він “обходить” і вакцини, але такі випадки поодинокі.

Але все ж вакцини рятують від тяжкого перебігу захворювання. Нещеплені з більшою ймовірністю захворіють важче, ніж щеплені навіть однієї дозою. Тому щеплюватися необхідно.

Проте про розроблення специфічної вакцини від Дельта-коронавірусу поки що говорити зарано.

Що стосується специфічних клінічних проявів Дельти, то вони практично такі самі, що і в інших варіантів. Зазначається лише, що один із перших симптомів – головний біль, біль у горлі. Але це не означає, що жар та інші симптоми зникли.

Дельта-коронавірусом можуть заражатися щеплені, але вакцина рятує від тяжкого перебігу хвороби.

Восени в Україні буде новий спалах COVID-19. Ізраїль її уникне

Вірогідність нової хвилі захворюваності цієї осені в Україні дуже велика. Є низка причин. По-перше, невелике охоплення вакцинацією, по-друге, епідемія розвивається хвилями. Спочатку захворюваність зростає, потім вводяться карантинні обмеження, потім захворюваність падає, але потім знову зростає. Адже вірус нікуди не зник.

Як це можна зупинити? Тільки вакцинацією і обмеженнями.

А ось в Ізраїлі ми не очікуємо осінньої хвилі. Ми і весняну не помітили. У нас щеплено близько 80% дорослого населення або близько 60% всього населення. Дельта-коронавірус, звичайно ж, потрапив і до нас у країну, але хворіють одиниці – ті, хто не щеплений. Але оскільки нещепленими залишилися молодь і діти, відповідно, і перебіг хвороби порівняно легкий.

Щеплення небезпечні для вагітних?

Вакцина спричиняє на організм вагітної жінки приблизно таку саму дію, як і на організм будь-якої іншої людини. Реакцією, спричиненою вакциною, є відповідь антиген-антитіло.

У кожного лікарського препарату є такі параметри, як фармодинаміка, фармокінетика, період напіврозпаду. Через 72 години після уколу від складу щеплення практично нічого не залишається. Як воно може продовжувати діяти надалі?

Для майбутньої дитини вакцина не становить ніякої загрози, тому що це реакція на кшталт антиген-антитіло, це зовсім інший механізм. Це те ж саме, що жінка їде за кермом, і це є протипоказанням для вагітності.

Вакциновані помруть через 5 років?

Якщо людина була вакцинована, це не означає, то вона отримала вічне життя. Наприклад, в Ізраїлі вакциновано багато літніх людей, багато людей із важкими захворюваннями. Вони можуть вмирати. Але сказати, що це через вакцину?

Якщо порівнювати смертність від інфарктів, то ви частіше побачите це у вакцинованих, тому що їх 98% серед літніх в Ізраїлі. Якщо взяти тисячу вакцинованих осіб і тисячу невакцинованих, у них буде абсолютно однакова кількість смертей.

Без масштабного охоплення вакцинацією в Україні неминуче буде нова хвиля захворюваності.

Чи буде ефективною вакцина від коронавірусу у вигляді назального спрея?

Зараз проводяться дослідження такої вакцини, і поки зарано говорити про її ефективність. Але є всі підстави припускати, що вона не буде поступатися вакцинам, які вводяться внутрішньом’язово. Наприклад, уже існують вакцини від грипу у вигляді спрея, і за своїми властивостями вони ідентичні класичним. Яка різниця – спрей чи укол?

Сам по собі процес виготовлення вакцин досить простий. Те, що хвороба важка, не означає, що і вакцина важка. Це означає лише, що саме так на неї реагує організм. Одна справа – вірус вбити, інша – його зімітувати. Це як спитати, чи важко рятувати людей після страшних ДТП. Важко, і смертність більша! Але набагато легше пристебнутися, поставити світлофор, відремонтувати дорогу…

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини