Українцям продають прописку в столиці, у квартирах оформляють сотні людей: кому і навіщо це потрібно

1112

У деяких київських квартирах – сотні прописаних. В одній з осель площею 30 квадратних метрів у будинку на вул. Максима Берлінського зареєстровано понад тисячу осіб, а ось у квартирі на вул. Кудряшова нібито проживає 740 осіб. І таких апартаментів у столиці налічується більш ніж сотня.

Про те, як стати киянином “на папері” за день, скільки це коштує і кому це потрібно, – пише OBOZREVATEL.

Як отримати реєстрацію?

Знайти компанії, які надають київську реєстрацію, простіше простого. Звичайний запит у Google видає до десяти спеціалізованих сайтів, які готові вирішити проблему іноземця або іногороднього українця буквально за день. Наприклад, у сервісі “Прописка 24” журналісту розповіли, що для оформлення реєстрації потрібно підписати договір про оренду квартири, а потім – звернутися з цим документом у Центр надання адміністративних послуг.

“Вся процедура абсолютно легальна. Якщо не захочете продовжувати договір, то вас випишуть”, – розповідає консультант. Причому київську реєстрацію може отримати не тільки дорослий член родини, але і його неповнолітні діти. Але ось тільки за дитину доведеться заплатити на 500 грн дорожче.

Втім, такі сервіси надають не всі компанії. Наприклад, в Агентстві антикризових рішень повідомили, що не реєструють неповнолітніх, щоб потім не отримувати дозвіл на їхню виписку. “Квартири у нас є в різних районах міста”, – повідомили журналісту.

Можливість отримати київську реєстрацію – це вихід для приїжджих. Багато з них знімають квартири в столиці, але власники житла вкрай рідко погоджуються прописати своїх клієнтів. “Я ніколи не стикався з такою ситуацією, щоб орендарів ще й прописували”, – говорить директор агентства нерухомості “Брок-Ріелті” Дмитро Корчев.

Більшість власників житла здають його нелегально і навіть орендну плату прагнуть отримувати готівкою. Тому про прописку не може й ітися.

Кому і навіщо потрібна прописка?

Більшість роботодавців беруть на роботу і без київської прописки, говорить HR-експертка Тетяна Пашкіна. “Але якщо фахівець претендує на посаду, де передбачено матеріальну відповідальність, то можуть зажадати столичну реєстрацію. В окремих компаніях ця вимога діє для всіх співробітників”, – каже вона.

Деякі українці купують автомобіль і хочуть отримати “київські номери”, а більшості складно прилаштувати дітей у садок або школу без реєстрації. Деякі намагаються домовитися з керівництвом, а інші вважають за краще заплатити і не мати проблем із навчальними закладами. Не секрет, що в більшій частині районів міста групи і класи переповнені, тому відсутність київської реєстрації може стати формальним приводом для відмови в прийомі дитини. “Я знаю кілька випадків, коли люди підписували фейкові договори оренди квартири, наприклад, на Печерську, щоб відвести дитину в престижну школу”, – розповідає Корчев.

Найбільша проблема з реєстрацією в іноземців, каже старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець. “Без прописки вони не можуть отримати дозвіл на роботу і посвідку на проживання. Тому якщо подивитися списки зареєстрованих у таких квартирах, то можна побачити багато іноземних імен та прізвищ”, – говорить він.

Скільки коштує реєстрація?

Вартість прописки безпосередньо залежить від періоду, на який вона надається. Мінімальний термін – 3 місяці, й у середньому вона обійдеться в 1,5-1,8 тис. грн на людину. А ось за рік доведеться заплатити 3,5-5 тис. грн. Деякі агентства пропонують реєстрацію і на п’ять років, яка обійдеться в 7,5 тис. грн за весь період. Після завершення цього періоду її необхідно продовжувати, тобто доплачувати за право вважатися киянином. На адресу прописки можуть надходити листи або повідомлення, і власник квартири передає їх своїм клієнтам.

“Прописка не дає жодного права власності на житло, а в разі необхідності власник житла може самостійно виписати будь-яку людину. Його особиста присутність не потрібна”, – говорить Кравець.

Законодавство України не обмежує кількість людей, які можуть реєструватися в одній квартирі. Тому жодна з державних служб не може відмовити в реєстрації фізичної особи за наявності повного пакета документів. Навіть якщо в одній кімнаті тулиться вже кілька сотень людей.

Але проблеми все ж можуть виникати. Кравець говорить, що знайомий із власницею квартири, в якій прописано 800 осіб. Проблеми виникли після того, як ОСББ вирішило встановити тариф на вивезення сміття, виходячи з кількості зареєстрованих у квартирі осіб.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини