Тодуров розповів, як українці можуть стати донорами органів

1017

Українці, які досягли повноліття, можуть стати донорами органів після смерті, написавши прижиттєву заяву.

Про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” 19 березня заявив директор Інституту серця Міністерства охорони здоров’я Борис Тодуров. Він уточнив, що така можливість з’явилася після того, як набув чинності з 1 січня відповідний закон, – пише Оbozrevatel

“Новий закон, який набув чинності з 1 січня, передбачає прижиттєву згоду (на донорство органів після смерті). Людина, яка досягла повноліття, може написати заяву і їй поставлять позначку або в паспорті, або в правах, про те, що вона за життя дала згоду на вилучення своїх органів”, – пояснив лікар.

Водночас він додав, що підзаконні акти, протоколи та технічні документи були доопрацьовані тільки зараз, і вже 17 березня перші прізвища було внесено до реєстру донорів органів.

Також Тодуров зазначив, що щорічно в Україні пересадки серця, печінки, нирок та інших органів потребують близько 5 тисяч осіб.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко написав заяву про згоду на те, щоб стати донором органів після смерті. Він закликав українців брати з нього приклад.

За його словами, такі заяви можна знайти і заповнити на сайті МОЗ, а найближчим часом цю функцію буде додано в “Дію”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини