20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної сотні. Цьогоріч відзначають 7-мі роковини кривавих подій під час Революції гідності, коли загинули понад 100 протестувальників.
Про це пише Газета.юа.
У цей день у багатьох містах України традиційно проводяться меморіальні заходи, присвячені пам’яті загиблих учасників. Обмежують проведення розважальних заходів, спортивних змагань та вносять відповідні зміни до програм теле- і радіопередач. До Дня Героїв Небесної сотні Національний музей Революції гідності у Києві підготував низку мистецьких та просвітницьких заходів. А у пам’ятні дні лютого запропоновано пов’язувати стрічки на знак солідарності із волевиявом громадян.
Сьогодні Небесна сотня є символом жертовності, героїзму та патріотизму, а також прикладом й натхненням для воїнів, які захищають територіальну цілісність України на сході.
Загалом протистояння учасників Революції гідності та представників режиму Януковича тривало понад 3 місяці. Сумний список Небесної сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.
20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня загиблих мітингувальників офіційно визнали жертвами. 21 лютого у Києві відбулося прощання із загиблими, яких у жалобних промовах назвали “Небесною сотнею”. Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної сотні” носять вулиці у Києві та на батьківщині загиблих.