МОЗ хоче обійтися без локдауну в Україні, але ввести жорсткі карантинні заходи із початку січня

1228

В Україні мають намір запровадити жорсткий карантин, але без локдауну, з перших днів січня 2021 року. До кінця грудня 2020 року посилювати карантин не збираються.

Про це на брифінгу в п’ятницю, 4 грудня, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зазначивши, що такий карантин повинен тривати щонайменше три тижні. Які саме обмеження буде введено на цей період, він не уточнив, – пише obozrevatel.

“Спираючись на медичні показники, ми будемо пропонувати плановий жорсткий карантин починаючи з перших днів січня. Тривалість повинна бути протягом трьох тижнів”, – зазначив він.

Лише днями отримав інформацію про те, із введенням локдауну в Україні мають намір зволікати до початку січня, а саме 2 числа, щоб дати можливість зіркам відпрацювати новорічні корпоративи. Зокрема й “Кварталу 95”. Підтверджень цього припущення дедалі більше.

Спочатку Кабінет міністрів України скасував карантин вихідного дня, пояснивши своє рішення нібито позитивною динамікою поширення COVID-19, незважаючи на очевидний колапс у медичній сфері. Тепер у МОЗ і зовсім заговорили про відсутність необхідності введення локдауну, відкинувши успішний досвід європейських країн.

“Зараз МОЗ не буде рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст захворюваності на COVID-19 без різких стрибків. І можемо стверджувати, що наша медична система витримає те навантаження з COVID-19”, – повідомив Степанов.

Водночас міністр попередив про те, що з кінця січня і протягом лютого в Україні очікується пік захворюваності на грип.

“Це сезонний пік, який відбувається щорічно. Це також призведе до великого навантаження на нашу медичну систему. Саме тому до цього періоду необхідно підійти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID-19”, – пояснив глава МОЗ.

Додамо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль припустив введення жорсткого карантину по всій території країни з початку січня.

Що таке локдаун

Локдаун (англ. Lockdown – блокування) – заборона вільно входити або виходити з будівлі або конкретної зони через надзвичайну ситуацію.

  • У країнах, де вводиться локдаун, повністю або частково обмежують вільне пересування і соціальні контакти громадян.
  • У разі локдауну не працюють практично всі підприємства, установи та організації, зокрема освітні, розважальні, спортивні, заклади громадського харчування (можуть працювати тільки на доставку або продавати їжу на винос) тощо.
  • Співробітників підприємств, організацій і установ максимально переводять на роботу в онлайн-режимі.
  • Повний локдаун передбачає закриття кордонів, припинення міжнародного і міжміського сполучення, а також роботу громадського транспорту в межах населених пунктів.

Що буде, якщо відмовитися від локдауну в Україні

Експерти практично одностайно заявляють, якщо в Україні терміново не ввести локдаун, то в грудні кількість офіційних випадків зараження сягатиме близько 30 тис. на день, а загальна кількість жертв становитиме більш ніж 33 тисячі осіб.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини